W kuchni: płatki owsiane

with Brak komentarzy

W kuchni: płatki owsiane to odżywcza propozycja na śniadanie lub jako przekąska, która dostarczy wiele cennych minerałów dla mózgu.

Ulubione płatki owsiane

 

Wybieram płatki Jumbo ze względu na ich świeżość i wspaniałą chrupkość w granoli i miękkość w owsiance. Ponadto, bardzo lubię wspierać lokalnych wytwórców. A firma Pięć Przemian  produkuje wspaniałe artykuły spożywcze bez glutenu i bez cukru i znajduje się na warszawskim Żoliborzu. Ich produkty mogę jeść w ciemno. A że jestem ogromną miłośniczką płatków owsianych, dziś zajmę się przedstawieniem tego produktu.

 

Dlaczego płatki owsiane są tak ważne w codziennym, roślinnym odżywianiu ciała?

Przede wszystkim, są bogate w błonnik, który jak odkurzacz oczyszcza organizm z toksyn i bakterii, motywując układ trawienny do pracy i przepływu energii. Ponadto, nie posiadają żadnych szkodliwych dodatków, które często powodują choroby mózgu takie jak demencja, depresja lub choroba Alzheimera, mowa o panoszącym się w wielu produktach cukrze. Gdy jest go za dużo, robi się zator, krew nie może płynąć swobodnie, a mózg spowalnia, powodując zaniki pamięci i wyżej wspomniane choroby. 

Jakie jeszcze właściwości mają płatki płatki owsiane? Talerz owsianki dostarcza organizmowi wszystkich cennych aminokwasów. Owies ma działanie antydepresyjne i poprawia nastrój dzięki witaminom B: B1 i B6. Dlatego, warto jeść ją z ulubionymi dodatkami, ja bardzo lubię z duszonymi jabłkami i ciemną pasta tahini…hmm. Dodatkowo, lubi selen i magnez, które dbają o układ nerwowy. Zrobisz ją w 5 minut, wystarczy odrobina wody i mleka, plus ulubione owoce, orzechy, pestki dyni lub słonecznika. Kremową konsystencję zapewnisz jej dodając oleju kokosowego. o którym pisałam w tej sekcji wcześniej. W kuchni: płatki owsiane to kolejny, znakomity składnik odżywczego śniadania 🙂

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Zapraszam Cię do magicznego świata kwiatów i ziół. Opowiadam w nim jak zadbać o blask duszy dzięki smakom natury i rozjaśniać każdy dzień sercem. W radości i spokoju. Niech się pięknie darzy! Zaczytaj się w ziołowych opowieściach...