Trzeci Zmysłowy Piknik w Naturze

with Brak komentarzy

Trzeci Zmysłowy Piknik w Naturze to radosna, wspólna i sezonowa uczta oparta na roślinach: warzywach i owocach. W sobotę 07.09.19 spotkaliśmy się w kameralnym gronie by nakarmić ciało i ducha tym co daje natura. Rozmawialiśmy o wartościach odżywczych jabłek, o płodności owocu granata i czy cukinię warto dodawać do koktajli zamiast banana? Tak! Smakuje wspaniale zarówno do warzywnych koktajli jak i owocowych 🙂 Jest mięsista i łatwo się miksuje!

Opowiedziałam Wam moją historię i jak ważne jest dla mnie dobre samopoczucie. Dyskutowaliśmy także na temat składników odżywczych danych posiłków i o tym czy wygląd potrawy ma znaczenie? Jemy wszystkimi zmysłami 🙂 Jedzenie razem przygotowanych posiłków było najlepszą częścią programu razem z konkursem i pysznymi nagrodami. Cieszę się, że mogłam Wam sprawić radość: jedna z uczestniczek wygrała pierwszy raz w życiu swoją pierwszą nagrodę 🙂 A jest nią domowe ciasto bananowe!

W tę Sobotę na Trzeci Zmysłowy Piknik w Naturze przygotowałam dla Was:

  • sałatkę z rukolą, cukinią i granatem z soczystą figą w oleju kokosowym
  • danie główne: kaszę gryczaną paloną z zieloną soczewicą, czerwoną papryką i burakiem z oliwą z oliwek
  • deser: jabłka duszone ze skórką pod kruszonką z mąki ryżowej i płatków owsianych bez glutenu z olejem kokosowym
  • do picia: lemoniadę z cytryną i bazylią

Atmosfera była wspaniała, a moje dania bardzo Wam smakowały. Cudownie było obserwować Was jak pojawia się na Waszych twarzach uśmiech. A do potraw dodałam także olejki Young Living, które słyną ze swoich niezwykłych właściwości, możemy dodawać je do posiłków, napojów, używać w aromaterapii i jako perfumy! Obecnie zakochana jestem w olejkach lemon i lavender. Polecam gorąco jeśli czujecie się zmęczeni lub bez sił.

Przez cały warsztat towarzyszył nam kolor różowy, symbol Czuje i smakuje jako kolor radości, kreatywności, pogody ducha i ciepła. Symbolizuje także miłość do siebie, świata i innych ludzi 🙂 Piknik zakończył się wspólną sesją zdjęciową, Tosia dzielnie pozowała razem z nami. Dziękuję Wam za kolejne smakowite i piękne spotkanie.

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Zapraszam Cię do magicznego świata kwiatów i ziół. Opowiadam w nim jak zadbać o blask duszy dzięki smakom natury i rozjaśniać każdy dzień sercem. W radości i spokoju. Niech się pięknie darzy! Zaczytaj się w ziołowych opowieściach...