Śniadaniowe smoothie w 3 odsłonach

with Brak komentarzy

Śniadaniowe smoothie w 3 odsłonach to znakomite odżywienie całego organizmu. Dzięki nim, jelita będą dobrze funkcjonować, poczujesz lekkość i moc do działania każdego dnia.

Pierwsze zielone smoothie świetnie zajmie się nieproszonymi gośćmi w postaci grzybów, bakterii lub toksyn dzięki selerowi naciowemu i świeżej mięcie. Piję je gdy potrzebuje jedno lub dwudniowego detoksu. Najlepiej działa na mnie płyn pełen witamin i antyoksydantów.

Drugim pysznym koktajlem jest ciemnofioletowy pełen owoców: borówek i jarzyn lub zamiennie malin. To smoothie smakuje jak deser i słodka przekąska w jednym. Organizm lepiej trawi słodkie potrawy i napoje przed południem. Ten z borówką, wspaniale wymiata toksyny i syci na długo dzięki awokado. Dodatkowo, ma cudowny kolor i może służyć jako drugie śniadanie.

Trzeci, jasnożółty robi wrażenie kolorem i smakiem. Na myśl przywodzi mi wakacje na Sycylii i powiem letniego wiatru na plaży. Wystarczą tylko 4 składniki by dodać  jelitom witaminy C i wzmocnić odporność. Ponadto, jeśli dodasz grejpfrut, zwiększysz efekt oczyszczania 🙂 Mam nadzieję, że te śniadaniowe smoothie w 3 odsłonach będą świetnym wyborem na śniadanie.

 

  1. Smoothie selerowe ze świeżą miętą

na 1 osobę około 300 ml

1 średnie jabłko zielone np. antonówka

1 mały zielony ogórek

1 słupek selera naciowego

garść świeżej mięty

1 łyżeczka chia

 

2. Smoothie z borówkami i awokado

Na 1 osobę około 300 ml

125 g borówki amerykańskiej

garść jerzyn lub malin

1/2 awokado Hass

60-70 ml mleczka kokosowego

1 łyżeczka lnu mielonego

 

 

3. Smoothie z pomarańczą i wanilią

Na 1 osobę około 300 ml

1 pomarańcza

sok z 1/2 cytryny

sok z 1/2 limonki

60-70 ml mleczka kokosowego

1/2 łyżeczki wanilii

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Na co dzień, wspieram kobiety na drodze ku harmonii ciała i ducha tak by czuły się lekko i zdrowo. Oferuję roślinne przepisy, holistyczne artykuły, konsultacje, medytacje i warsztaty dedykowane kobietom. Zadbaj o Siebie dzisiaj.

Latest posts from