Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Lato » Róża otula i koi serce miłością.

Róża otula i koi serce miłością.

Gdy lato puka do drzwi, kusi nozdrza pięknym zapachem. Róża otula i koi serce miłością.

Róża ~ Rosa spp. przypomina mi o ciepłych porankach i wieczorach skąpanych w słońcu dni i twarzy. Gdy zamykam powieki, czuję jej zapach blisko Siebie, jej miękkie płatki pieszczą me dłonie, jej kolców moc stanowi mocne granice dla obserwujących ten cud natury. Pamiętam, kilka lat temu zasadziłam różę w ogrodzie rodziców. Wtedy, koiła moje serce, a ja pielęgnowałam ją czule. Pamiętam jak Babcia kupowała czerwone róże dla Swego ukochanego. Dziś, chciałabym opowiedzieć o niej jak o przyjaciółce, która dba o Ciebie najczulej.

Łagodzi wszelkie zadry i draśnięcia

roza wspanialy kwiat

Rosa jest kwiatem, który wspiera emocje zamknięte w sercu. Pomaga, gdy czujesz się przytłoczona, zestresowana lub zmęczona. Korzystnie wpływa na układ nerwowy i pracę mózgu. Dzięki temu, może poprawić nastrój i zachować równowagę w życiu. Najlepiej, jest zbierać płatki z dala od przemysłowych miejsc, o poranku. Podejść delikatnie i wyrazić wdzięczność za jej dary. Reszta kwiatu będzie doskonałym owocem dzikiej róży jesienią. Latem, znakomite są herbaty ziołowe, ciasteczka lub owocowe granole z różą. Płukanki do stóp, ciała i wody różane. Wystarczy zagotować płatki przez 10 minut i przelać do buteleczki. Taka woda wspaniale nawilży i rozjaśni twarz. Ponadto, możesz użyć jej jako zapach na skórę i kusić miłość. Róża jest znakomitym afrodyzjakiem.

Róża to prozdrowotne właściwości

Róża posiada nie tylko działanie chłodzące w swej przeciwzapalnej roli, ale także rozgrzewające. Według medycyny chińskiej, róża rozpuszcza stagnację i wzmacnia energię działając na wątrobę i śledzionę. Jakie zioła otwierają serce poza różą? Wspaniała lipa i melisa. Przygotuj mieszankę na otwarte serce z podanych ziół. Po łyżeczce na 750 ml wody. Zagotuj i zalej zioła. Następnie, parz przez 10 minut i rozjaśniaj ciało miłością! Niech się spełnia, wszak róża otula i koi serce miłością.

Masz ochotę na więcej opowieści o róży? Zajrzyj tutaj: https://www.czujeismakuje.com/w-kuchni-sok-z-owocow-rozy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image