Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Napoje » Pomarańczowy koktajl z pomarańczy

Pomarańczowy koktajl z pomarańczy

Pomarańczowy koktajl z pomarańczy to słodki, prosty i odżywczy przepis na szybkie śniadanie i świetne ochłodzenie latem.

Koktajl brzoskwiniowo pomarańczowy

Gdy myślę o sierpniowych porankach, przypominam Sobie wakacje, które spędziliśmy we Włoszech. To wtedy, jako dwunastoletnia dziewczynka poznałam gorące i rozgrzane od słońca plaże Sycylii w małym miasteczku Cefalu. Poznałam też tutejsze owoce, które nigdzie indziej nie są tak soczyste. Ach, te pomarańcze i brzoskwinie! Słodycze prosto z drzewa, tylko kosztować i cieszyć się ich smakiem. Dlatego dzisiaj zabieram Ciebie na południe Włoch i radość z lokalnych produktów, które są odległe od Polski kilkanaście godzin jazdy autem jeśli tak jak ja wybierasz transport naziemny. Przeczytaj, co dobrego kryje się za pomarańczową skórką.

Owoce z bazarku we Włoszech

Na początek, opowiem kilka słów o Cefalu. To piękne miasteczko, które liczy Sobie kilkanaście tysięcy mieszkańców, znajduje się w prowincji Palermo. Zresztą oddalone jest od niego godzinę jazdy autobusem z szalonym, włoskim kierowcą. Ale to też możliwość poznania tutejszej społeczności pełnej energii, charyzmy i wigoru. Najbardziej w pamięci utkwiły mi soczyste owoce, gorąca woda i otwartość mieszkańców. Miasteczko jest bardzo ciekawe. Nie tylko znajdziesz tutaj wpływy arabskie czy normańskie, ale też zatańczysz na Piazza del Duomo. Polecam zakupy na targu przy Santa Barbara i kupienie soczystych, skąpanych w słońcu owoców. A jeśli nie możesz wybrać się teraz do Italii, zajrzyj na pobliski bazar po owoce od rolników, najlepiej.

Bazą tego pysznego i prostego koktajlu są brzoskwinie i pomarańcze. Te fantastyczne owoce posiadają same właściwości dla zdrowia.

  • brzoskwinie – dbają o układ krążenia, a fenole w nich obecne dbają o ochronę przed nowotworami
  • pomarańcze – witamina C dba o spokój wewnętrzny i chroni przed choroba serca

Składniki na koktajl pomarańczowy

Na 1 osobę:

Czas przygotowania: 5 minut

  • 1 pomarańcza
  • 1 brzoskwinia
  • 100 ml mleka kokosowego

Najpierw, umyj owoce i obierz pomarańczę. Pokrój w kostkę owoce, brzoskwinię ze skórką i dodaj mleko. Następnie zmiksuj wszystko przez 30 sekund na gęsty płyn. Podawaj z kawałkami owoców na zdrowie 🙂 Spróbuje też innych koktajli z mojej strony, które mają działanie wzmacniające i oczyszczające.

Mogą Ci się spodobać:

  1. smoothie z awokado i granatem: https://www.czujeismakuje.com/smoothie-z-awokado-i-granatem/

i zielony koktajl z chlorellą: https://www.czujeismakuje.com/zielony-koktajl-z-chlorella/

Na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image