Placki z batatów na słodko

with Jeden komentarz

Marzy Ci się proste, szybkie i pyszne śniadanie na słodko? Placki z batatów na słodko są wspaniałą odpowiedzią na to pytanie. Po pierwsze, są niezwykle sycące, pyszne i zrobisz je z zaledwie kilku składników. Ponadto, to świetna zabawa podczas szarych i deszczowych dni. Po trzecie, jest w nich energia ciepła i słońca. Dosłownie rozgrzewają od środka. Dzięki temu, poczujesz się świetnie, pełna radości i spokoju.

Placki z batatów na słodko możesz zrobić całą rodziną lub z przyjaciółmi. Wystarczy ugotować słodkie ziemniaki, dodać pozostałe składniki. Poza czekoladą i płatkami, usmażyć delikatnie na dobrej patelni naleśnikowej i gotowe! Radość i błogość o poranku. Rozpieszczaj się każdego dnia! To wspaniały pomysł na posiłek i spędzenie wolnego czasu.

Bataty są dobrym źródłem węglowodanów złożonych. Dbają o energię na co dzień. Błonnik pobudza jelita do pracy. Ponadto, są naturalnie słodkie i smakują wyśmienicie w śniadaniach na słodko i deserach. Przepis na placki z batatów na słodko polecam wszystkim na słodki, prosty i piękny początek dnia.

Na 2 osoby: 10 placków
Czas: około 25 minut

400 g 2 małe bataty
100 g czekolady 80%
180 g - szklanka mąki gryczanej
1 łyżeczka mielonej wanilii
30 ml - 2 łyżki oleju migdałowego
15 g płatków kokosowych

Najpierw, umyj bataty, obierz i pokrój w kosteczkę. Następnie, ugotuj na parze przez 15 minut. Teraz, dodaj pozostałe składniki poza czekoladą i płatkami. Wymieszaj na gładką masę. Na koniec, rozgrzej olej, nakładaj ciasto i smaż na złoty kolor przez 3-4 minuty z każdej strony na wolnym ogniu. Gotowe, na zdrowie 🙂

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Zapraszam Cię do magicznego świata kwiatów i ziół. Opowiadam w nim jak zadbać o blask duszy dzięki smakom natury i rozjaśniać każdy dzień sercem. W radości i spokoju. Niech się pięknie darzy! Zaczytaj się w ziołowych opowieściach...