Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Wiosna » Peonia – spokojna dusza to równowaga kobiecości

Peonia – spokojna dusza to równowaga kobiecości

Peonia – spokojna dusza to równowaga kobiecości. Kwiat wiosenny, który relaksuje, harmonizuje emocje i daje poczucie zakorzenienia.

Peonia co to takiego

Bardzo lubię obfitość peonii, zwanej także piwonią. Jej korona, mocna osadzona na zielonej łodydze jest pełna płatków, które dzięki życiodajnej wodzie rozchylają swe bogactwo dla wrażliwych obserwatorów. Niezmiennie, cieszy jej brane piękno od bieli, aż po róże i odcienie fioletu. W fitoterapii, używa się głównie jej korzenia, dla wsparcia układu nerwowego. Nie tylko pokazuje jak zadbać o Siebie, ale też jak utrzymać homeostazę. Szczególnie teraz, gdy wiele kobiet doświadcza zmian w swoim życiu na całej Ziemi. Tak bardzo ważne jest by regenerować się i zachować balans, mocne ciało i wnętrze. By spokojnie płynąć przez czas zmiany.

Peonia ~ peony spp. jest wspaniałą przyjaciółką kobiet

Wspiera podczas obfitych miesiączek, niweluje ból; jest pomocna podczas starań o nowe życie i gdy kobieta dojrzewa jak jabłoń w sadzie. Działa kojąco i korzystnie na ból głowy, bezsenność i koszmary nocne. Jej stosowanie, pomaga przy poczuciu irytacji, stresu i niepewności. Wystarczy 1 łyżkę korzenia gotować w 250 ml wody przez 20-25 minut na maleńkim ogniu. Ponadto, Peonia działa wspaniale razem z uspokajającymi ziołami jak lipa czy rumianek. Taka mieszanka ziołowa wyciszy napięty brzuch i jelita. Osobiście, zamierzam wypróbować wodę z peonii do twarzy. Płatki są jadalne i są cudownym dodatkiem do królewskiej kąpieli ciała lub stóp. Niech prowadzi Cię peonia – spokojna dusza to równowaga kobiecości.

Poniżej, znajdziesz artykuł, który może być pomocny w zachowaniu równowagi: https://www.czujeismakuje.com/jak-zadbac-o-spokoj/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image