Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Obiady » Pasztet z selera i kaszy jaglanej

Pasztet z selera i kaszy jaglanej

Pasztet z selera i kaszy jaglanej to wspaniała przekąska na lunch, obiad lub kolację, którą upieczesz z dwóch lokalnych składników. Po pierwsze, połączenie selera, kaszy jaglanej i koperku daje niesamowite rezultaty. Co więcej, pasztet smakuje równie dobrze po upieczeniu jak i kolejnego dnia. Jest tak delikatny, że możesz z powodzeniem zjeść go też na śniadanie z ulubioną pastą. Dzisiaj, skupiłam się na ‘esencji’ selera, który nie tylko wymiata toksyny z organizmu, ale też może zmniejszać ból stawów.

Właściwości odżywcze pasztetu z kaszy jaglanej oraz selera

Ponadto, pasztet z selera i kaszy jaglanej rozpływa się w ustach i mogę cały kawałek zjeść na raz. Jest mięciutki i łagodny. Jeśli lubisz seler, to ten wypiek jest dla Ciebie! W sam raz na wspólne ucztowanie z bliskimi przy dużym stole. Nie tylko sprawdzi się wyśmienicie podczas wspólnej kolacji ale i wszelkich Świąt. Obiecuję! Zakochasz się w nim! A jeśli tak jak ja jesteś wielbicielem selera, to zajrzyj po ten przepis z kaszą jaglaną: kotlety z kaszy jaglanej i selera Miłego pieczenia i napisz jak smakował jak zrobisz.

Składniki do pasztetu

Na 3-4 osoby
Czas przygotowania: 1h 20 minut

  • 300-350 g – 2 średnie selery
  • 120 g – 1 szklanka kaszy jaglanej
  • 30 g – garść koperku
  • 2 łyżki oliwy lub oleju rzepakowego
  • szczypta: imbiru, kurkumy
  • soli i pieprzu

Wykonanie

Najpierw, nastaw piekarnik na 160 stopni z termoobiegiem. Następnie, obierz i pokrój seler w plasterki, gotuj na parze około 15 minut. Teraz, opłucz kaszę i zagotuj w 2 szklankach wody na średnim ogniu przez około 15 minut.

Potem, wrzuć wszystkie składniki do blendera i zmiksuj na gładką masę. Następnie przełóż ją do formy keksowej wysmarowanej olejem, posmaruj odrobinę na wierzch, będzie bardziej chrupiący i piecz 1h. Po wyjęciu z piekarnika, daj pasztetowi 15 minut na ostygnięcie i delikatnie pokrój. Lubię podawać go z sałatką z warzyw korzeniowych jak pietruszka i burak z kapką oliwy i siemieniem. Mhm, poezja smaku! Gotowe, na zdrowie 🙂

WSKAZÓWKI

Spróbuj pasztetu z natką pietruszki, jest równie pyszny! Często gotuję kaszę i seler w jednym garnku dla dobra natury. Radość dla środowiska i mniej zmywania. Pierw, wrzucam seler, po 5 minutach kaszę. Możesz też zostawić kawałeczki selera w masie, smakuje wspaniale! Możesz też posmarować pasztet masłem słonecznikowym, ach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image