Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Zdrowe odżywianie » Pasta bezjajeczna z ciecierzycy

Pasta bezjajeczna z ciecierzycy

Pasta bezjajeczna z ciecierzycy to prosty dodatek do pieczonych warzyw i na kanapki. Zrobisz ją w 5 minut z kilku składników.

Pasta z ciecierzycy

Pasta bezjajeczna to pyszny przysmak świąteczny, ale nie tylko. Lubię ją jeść przez cały rok szczególnie z pieczonymi i ciepłymi warzywami lub na gryczanym chlebie. To nie tylko świetna przekąska, ale też zdrowy pomysł na śniadanie do pracy, które zrobisz prosto z podstawowych produktów. Po pierwsze, polecam próbować różne dodatki. Ta podstawowa wersja składa się z ciecierzycy jako zamiennika jajka, czarnej soli, pieprzu i szczypiorku. Dzięki temu, uzyskasz pyszny smak jajeczny. Dodatkowo, odżywisz ciało białkiem, żelazem i energią. Szczypiorek działa antybakteryjnie i wspiera trawienie roślin strączkowych. Pasta bezjajeczna jest tak pyszna, że mogę zjeść całą miseczkę naraz. Dzięki dodatkowi pieczonych warzyw będzie lżejsza i polecam taki talerz na zimowe śniadanie. Lubię ją także jeść na ciepło, szczególnie w chłodne dni i dodawać do niej mleko z nerkowców.

Do zrobienia pasty potrzebujesz poza składnikami, prosty blender ręczny i apetyt

WSKAZÓWKA: Użyj gotowanej ciecierzycy, a wodę możesz dodać do pasty. Gotowana ciecierzyca jest moim zdaniem bardziej kremowa i miękka. Majonez robię z kalafiora i dodaję do niego sos z ogórków kiszonych. Spróbuj nowych smaków i podziel się wrażeniami. Dzięki takiej paście możesz zachęcić bliskie osoby do spożywania większej ilości warzyw.

Przepis i składniki na pastę bezjajeczną

Na słoiczek 250 g

Czas przygotowania: 5 minut, gotowanie ciecierzycy: 30 minut

  • 230 g ugotowanej ciecierzycy
  • 120 ml mleka z nerkowców lub wody
  • 30 g – 2 łyżki szczypioru
  • szczypta czarnej soli i pieprzu

Wykonanie pasty według wytycznych

Zacznij od zmiksowania ciecierzycy z mlekiem i przyprawami. Następnie, ułóż na talerzu i posyp obficie szczypiorem. Pasta bezjajeczna z ciecierzycy gotowa, na zdrowie.

A jeśli lubisz pasty kanapkowe, może też spodobać Ci się ten przepis: pasta do pieczywa z buraka i marchewki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image