Przejdź do treści
Strona główna » Dla ciała i ducha » Od czego zacząć holistyczny styl życia?

Od czego zacząć holistyczny styl życia?

Od czego zacząć holistyczny styl życia? To artykuł, w którym przeczytasz o tym czym zajmuje się holistyka i poznasz 3 piękne, kompleksowe praktyki. Zacznę od tego, że jest to temat aktualny zawsze i cieszę się, że mogę podzielić się moją wiedzą. Z tego artykułu dowiesz się jak odżywiać się kompleksowo tak by poczuć się lekko i zdrowo. Jak się dzisiaj czujesz kochana? Mam nadzieję, że dobrze pomimo długiego przebywania w domu. U nas, powolny poranek, gotowanie, czas na oddech i spacer.

Droga do zadbania o ciało, ducha, umysł i emocje

uwplnij swoje emocje

Czasami bywa tak, że potrzebny jest czas, jakaś historia i doświadczenie do przerobienia, tak by poznać Siebie. Tak też było w moim przypadku. Zanim przejdę do tematu, napiszę, że ja dawniej absolutnie nie podchodziłam do mojego życia holistycznie. Pracowałam po 12 godzin często w 5 firmach jednocześnie. Co więcej, jadłam dużo słodyczy i pszenicy, stosowałam antybiotyki i używki. A do tego, kolegowałam się z niskimi wibracjami jak lęk, gorycz, żal, złość czy smutek. Wiesz o co mi chodzi. Jeśli byłaś tam już jesteś, doskonale to rozumiem. I wiedz, że codziennie masz czas i możliwość zmiany i zadbania o Siebie jak o najlepszą przyjaciółkę. Ty jesteś najważniejsza.

W to, co się angażujesz, wraca czasem z podwójną siłą

Kiedyś ja potrzebowałam pomocy, dziś wspieram kobiety na drodze ku harmonii ciała i ducha by czuły się lekko i zdrowo. Korzystam przy tym z dóbr naturopatii, ziół i własnego doświadczenia. Zawsze sprawdzam teorię w praktyce i ciągle się uczę.

Wszystko się scala i łączy

W kompleksowym podejściu do życia, człowiek jest całością. A uleczanie polega na przywróceniu harmonii tam, gdzie istnieje nierównowaga. Holistyka to styl życia i sposób myślenia. To nie tylko odczuwanie i świadomość ciała, ale też branie za nie odpowiedzialności każdego dnia. Ponadto, istotne jest odnalezienie przyczyny schorzeń, a nie tylko zaleczanie symptomów. Podam przykład, jeśli w mojej rodzinie są przypadki chorób układu pokarmowego, mogę być na nie narażona, ale one nie wyznaczają mojego zdrowia. Wciąż, mam wpływ na to jak się czuję i jak funkcjonuje mój organizm. Także, jest to dobra wiadomość, by kierować swoim życiem.

Dobra natury by poczuć się lekko i szczęśliwie

owoce i warzywa

Od czego zacząć holistyczny styl życia? I tutaj kompleksowe odżywianie sprzyja życiu. Opiera się na skarbach natury takich jak warzywa i owoce. Ponadto, praca z oddechem, natur-terapia, ziołolecznictwo, aromaterapia, joga czy masaż. Te praktyki stawiają człowieka w pełni mocy, zdolnego do wyzdrowienia. Takiego, który praktycznie uczestniczy w uleczeniu i jest świadoma jednostką. A uleczanie polega na przywróceniu harmonii tam, gdzie istnieje nierównowaga. Takie podejście znane jest od dawna w medycynie chińskiej czy ajurwedzie. Mówią one o objawie zaburzeń w przepływie życiowej energii. Ja nazywam do niedokochaniem na poziomie serca, duszy, ciała i umysłu, który ma ogromną moc regeneracji całego organizmu.

3 piękne holistyczne praktyki, które przygotujesz w swoim domu

Dziś, zaproponuję ci rytuały, które z powodzeniem wykonasz w swoim domowym zaciszu. Pierwszą z nich, jest domowa, kwiatowa kąpiel w opozycji do kąpieli leśnych. Możesz spokojnie usiąść przed ulubionymi kwiatami i pomedytować z 10 minut, wyciszyć się. Ja bardzo lubię ‘rozmawiać’ z aloesem. Nie tylko nawilża i oczyszcza powietrze, ale też jest bezpieczny dla zwierząt. Wystarczy podlać go 1-2 razy w tygodniu. A tyle dobroci.

Kolejną praktyką jest masaż twarzy rollerem z jadeitem, tutaj możesz wybrać swój kamień. Wybrałam jadeit ze względów kolorystycznych. Jest wspaniały, robię wtedy w łazience takie domowe spa: teraz 10 minut dla mnie, nakładam krem i masuję twarz. Jadeit poprawia krążenie, ujędrnia skórę i zmniejsza cienie pod oczami.

Ostatnią praktyką jest picie naparów z ziół by wzmocnić i oczyścić organizm. Codziennie piję napar z żeń szenia syberyjskiego zwanego też korzeniem eleutorokoka. Ta łamiąca język nazwa jest o wiele bardziej ciekawa niż jego gorzki smak. Ale obiecuję, warto! Dlaczego? Napar z tej rośliny wspomaga pracę mózgu, pamięć i koncentrację. Łagodzi stany lękowe, depresyjne, stres i poprawia samopoczucie. Dodatkowo, dodaje energii. Warto go pić codziennie rano przed jedzeniem. 2 łyżeczki zaparz w 500 ml wody przez 5-10 minut i gotowe.

Mam nadzieję, że artykuł będzie pomocny. A jeśli tak, podziel się nim z innymi kobietami. By dowiedzieć się więcej o holistycznym podejściu do życia, zapraszam na mój gościnny artykuł na blogu psycholog Agnieszki Żmudy.

1 komentarz do “Od czego zacząć holistyczny styl życia?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image