Katarzyna Hryniewicz

Misja Czuje i smakuje. Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Wspieram kobiety na drodze ku zdrowiu ciała ducha. Ufam, że każda kobieta może czuć się lekko i zdrowo dzięki holistycznemu odżywianiu.

W latach 2014-2018 przeszłam przez candidę i depresję i dzisiaj pomagam Tobie. Gdy założyłam samodzielnie stronę w 2018 roku, blog był dla mnie miejscem na wypisanie i uleczenie się. Potrzebowałam nabrać wiary i pewności siebie by móc wspierać innych. Po 1,5 roku poczułam, że jestem gotowa na więcej i zabrałam się do nauki i rozwoju. Zrozumiałam, że wiele kobiet mnie potrzebuje i że moja historia może być uzdrawiająca.

Dzisiaj moją misję i pasję realizuję jakoestem terapeutka kulinarna i holistyczna. Czuje i smakuje to roślinne odżywianie dla ducha i ciała, którego misją jest przesłanie: poczuj i smakuj życie wszystkimi zmysłami. Czuje i smakuje O mnie, to strona o historii założenia blogu Czuje i smakuje, holistyczne podejście do życia i zaproszenie do odżywienia ciała, ducha i umysłu.

Co znajdziesz na mojej stronie? Zapraszam serdecznie po naturalne i lokalne, apetyczne przepisy wegańskie, ciekawostki odżywcze, recenzje holistycznych książek, spotkania z osobami ze świata zdrowia i…do mojej aromatycznej kuchni, gdzie opowiadam o wartościowych składnikach dla odżywienia organizmu. A jeśli chcesz spotkać się ze mną, co miesiąc organizuję warsztaty kulinarne dla kobiet i nie tylko, takie jak: kolacje roślinne pełnia zmysłów czy roślinne wiosenne śniadania. Co roku latem, zapraszam na zmysłowe pikniki w naturze na zielonym Żoliborzu.

Co mnie interesuje poza kuchnią? W wolnej chwili spotkasz mnie w górach, najlepiej czuję się w Bieszczadach i Beskidzie, z moim psiakiem na leśnych wędrówkach, czytającą książki z zakresu zdrowia. Jestem także posiadaczką nieposkromionego apetytu na życie i podróży, najważniejsze by gdzieś blisko było jedzenie. Moją miłością jest słoneczna Italia, zaraz po Polsce. To bardzo ładuje moje akumulatory. Mam nadzieję, że ta przestrzeń pozwoli Ci na lepsze poznanie mnie i zainspiruje do zdrowego stylu życia 🙂

Jaka historia stoi za Czuje i smakuje? Przez kilka lat od 2014-2018 roku cierpiałam, a moje ciało było pełne bólu. Doświadczyłam candidy i depresji, dzięki którym uleczyłam organizm i poczułam życie wszystkimi zmysłami 🙂 Wieloletnie przyjmowanie antybiotyków, stres i długie godziny pracy odsunęły mnie daleko od siebie, nie mówiąc o tym, że nie miałam czasu na gotowanie czy ruch na świeżym powietrzu. Ciągle biegałam i zarabiałam pieniądze. W głowie miałam czarne myśli. Aż wreszcie postanowiłam pomóc sobie i odżywić się. Rzuciłam pracę, odnalazłam wspaniałą naturopatkę Annę Raś Menet z Przerwa na życie, która towarzyszyła mi w uleczeniu siebie i i pokazała jak zadbać o siebie poprzez odżywianie, powoli w swoim tempie. 

Wspieranie innych i sukcesy zdrowotne. Powrót do natury pozwolił mi na odnalezienie spokoju i wewnętrznej harmonii. Codziennie oddycham i medytuję. Obecnie prowadzę spotkania, warsztaty i zdrowe wydarzenia o tematyce kulinarnej. Współpracowałam z Biokurierem w czerwcu 2018 roku. Mój przepis na naleśniki z czereśniami pojawił się w letnim wydaniu. W sierpniu 2018 roku zorganizowałam 2 pikniki w Lesie Bielańskim, a ten przepis cieszył się największą popularnością: Owsiane batoniki mały prezent z syropem ryżowym Zorganizowałam także 2 Warsztaty – Spotkania w Sklepie Słonecznym na Żoliborzu na temat problemu Candidy i funkcjonowania ciała w stresie. Jesienią zorganizowałam wspólnie z nauczycielami ze Szkół Podstawowych serię spotkań z dziećmi o uświadamianiu najmłodszych o roślinnych, zdrowych zamiennikach cukru: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Uniwersytet Młodego Człowieka i Szkole Podstawowej nr. 391 im. Alka Dawidowskiego na Żoliborzu.

Rozwój osobisty i społeczny. W listopadzie 2018 prowadziłam Kuchnię Spotkań Ikea by razem z dziećmi z tej szkoły przygotować zdrowe słodycze takie jak gofry czy batoniki. W październiku 2018 moje ciasto Puszyste ciasto z dynią i cukinią i brownie Surowe brownie z daktyli, kakao, pestek i korzenia macy wspomagały swoją energią cykl warsztatów dla kobiet: “Moc Kobiety – Sztuka Dzikości” w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st Warszawy. W tym roku przygotowywałam posiłki: śniadania i obiady podczas wyjazdu regeneracyjnego w pięknej Gabrielni dla 12 osób dla Akademia w Gruncie Ruchu. Organizowałam także konkursy z domową granolą i owsianymi batonikami. Prowadziłam warsztaty zdrowego odżywiania m in. Zielone koktajle dla dobrego samopoczucia mózgu: Lato 2018 i wiosna 2019 – Sklep Słoneczny na Żoliborzu w Warszawie lub wiosenne oczyszczanie na bazie kuchni raw – proste i bez gotowania – wiosna 2019 kawiarnia Dlaczemu na Starych Bielanach.  

Zobacz, gdzie można znaleźć moje przepisy, artykuły gościnne i informacje o mnie:

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ: Z przyjemnością odpowiem na pytania.

Napisz e-mail: kontakt@czujeismakuje.com

Czuje i smakuje – Poczuj i smakuj życie wszystkimi zmysłami

Katarzyna Hryniewicz

O mnie Czuje i smakuje
Zapraszam serdecznie do świata roślinnego i holistycznego odżywiania – Czuje i smakuje