Katarzyna Hryniewicz

 

Jestem kobietą zakochaną w całkowicie roślinnym, holistycznym odżywianiu ciała. Od dziecka przebywam blisko natury i zapachu roślin czy to na sianie u znajomych czy to w lesie z jagodami, rozwijam moją pasję do roślin i przygotowania z nich pełnych wartości posiłków. Ale ja Kocham jeść i jedzenie 🙂 Moje przepisy i posiłki przygotowuję w domu, jestem zakochana w naturalnych, nieprzetworzonych i roślinnych składnikach, którymi pragnę dzielić się z Wami. Moje posiłki są 100 % roślinne bez laktozy i glutenu. Jestem znana z umiejętności pirotechnicznych, dlatego moja kuchnia to praktycznie przedpokój, co nie przeszkadza mi dalej niszczyć różnorakich sprzętów. Na moim blogu, który założyłam w 2018 roku przygotowuję proste, pełne kolorów i aromatów dla zmysłów potrawy i przekąski, bo wierzę w dobro natury i prawdziwego jedzenia naszych dziadków. Ufam, że i dzisiaj można zjeść z poszanowaniem naszego ciała i jego odżywieniem. Stosuję maksymę: bądźmy dla siebie drodzy.

 

Z wykształcenia jestem anglistką, co często pomaga mi podczas gotowania, gdy szukam inspiracji na innych blogach kulinarnych. Przez kilkanaście lat pracowałam w moim zawodzie w Polsce i w Anglii, ale po kilkunastu latach pracy poczułam się wypalona, poważnie zachorowałam i postanowiłam założyć roślinny blog Czuje i smakuje dla dobrego samopoczucia mózgu. W moich artykułach, odnajdziesz też szczyptę emocji humoru i fantazji okraszonych przyprawami. 

 

A jak to się wszystko zaczęło? W 2014 roku zachorowałam na Candidę, przez kilka lat czułam się bardzo słabo, co doprowadziło w 2017 roku do depresji. Było ze mną bardzo źle. Antybiotyki i długie godziny pracy odsunęły mnie daleko od siebie, nie mówiąc o tym, że nie miałam czasu na gotowanie czy ruch na świeżym powietrzu. Ciągle biegałam i zarabiałam pieniądze. W głowie miałam czarne myśli. Aż wreszcie postanowiłam pomóc sobie i odżywić się. Rzuciłam pracę, odnalazłam wspaniałą naturopatkę Annę Raś Menet z Przerwa na życie, która pokazała mi jak mogę siebie uleczyć i dbać każdego dnia, krok po kroku, powoli bez pośpiechu.

 

Dzisiaj jestem kobietą w zgodzie z naturą, w kuchni odnalazłam spokój i ukojenie ciała. Medytuję i tańczę przygotowując posiłki. Obecnie prowadzę spotkania, warsztaty i zdrowe wydarzenia o tematyce kulinarnej. Współpracowałam z Biokurierem w czerwcu 2018 roku. Mój przepis na naleśniki z czereśniami pojawił się w letnim wydaniu. W sierpniu 2018 roku zorganizowałam 2 pikniki w Lesie Bielańskim, a ten przepis cieszył się największą popularnością: Owsiane batoniki mały prezent z syropem ryżowym Zorganizowałam także 2 Warsztaty – Spotkania w Sklepie Słonecznym na Żoliborzu na temat problemu Candidy i funkcjonowania naszego ciało w stresie. Jesienią zorganizowałam wspólnie z nauczycielami ze Szkół Podstawowych serię spotkań z dziećmi o uświadamianiu najmłodszych o roślinnych, zdrowych zamiennikach cukru: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Uniwersytet Młodego Człowieka i Szkole Podstawowej nr. 391 im. Alka Dawidowskiego na Żoliborzu.

 

W listopadzie 2018 prowadziłam Kuchnię Spotkań Ikea by razem z dziećmi z tej szkoły przygotować zdrowe słodycze takie jak gofry. W październiku 2018 moje ciasto Puszyste ciasto z dynią i cukinią i brownie Surowe brownie z daktyli, kakao, pestek i korzenia macy wspomagały swoją energią cykl warsztatów dla kobiet: “Moc Kobiety – Sztuka Dzikości” w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st Warszawy. W tym roku przygotowywałam posiłki: śniadania i obiady podczas wyjazdu regeneracyjnego w pięknej Gabrielni dla 12 osób dla Akademia w Gruncie Ruchu. Organizowałam także konkursy z domową granolą i owsianymi batonikami. Prowadziłam warsztaty zdrowego odżywiania m in. Zielone koktajle dla dobrego samopoczucia mózgu: Lato 2018 i wiosna 2019 – Sklep Słoneczny na Żoliborzu w Warszawie lub wiosenne oczyszczanie na bazie kuchni raw – proste i bez gotowania – wiosna 2019 kawiarnia Dlaczemu na Starych Bielanach.  

 

W wolnej chwili, jestem śpiochem 🙂 kocham tańczyć najlepiej boso, chodzić po ukochanych górach, najlepiej czuję się w Bieszczadach i Beskidzie, bawić się z moim psiakiem o imieniu Haps. Jestem także posiadaczką nieposkromionego apetytu na życie i podróży, najważniejsze by gdzieś blisko było jedzenie. Moją miłością jest słoneczna Italia, zaraz po Polsce. To wystarczy do szczęścia.

 

Obecnie przygotowuję i prowadzę spotkania kulinarne takie jak: konsultacje żywieniowe: indywidualne rozmowy o potrzebach i nawykach żywieniowych. Zmysłowe pikniki w naturze z warsztatem na temat wartości odżywczych i łamigłówkami na temat jedzenia w okresie lipiec – wrzesień: Zmysłowe pikniki w naturze w Parku Kępa Potocka 2019 i warsztaty: Słodkie Roślinne Śniadania. W sierpniu 2019 ukończyłam pomyślnie kurs z podstaw marketingu internetowego: Internetowe rewolucje

 

Nieustannie zdobywam nową wiedzę: obecnie szkolę się z usprawniania strony internetowej: Ux w małej firmie, Google analytics i SEO. 

 

Zobacz, gdzie można znaleźć moje przepisy i artykuły:

 

 

 

Dziękuję za odwiedzenie Czuje i smakuje.

Zapraszam do współpracy i odżywienia swojego ciała,

Katarzyna Hryniewicz