Katarzyna Hryniewicz

 

Dzień dobry, nazywam się Katarzyna Hryniewicz i jestem terapeutką kulinarną i holistyczną. Witaj na mojej stronie Czuje i smakuje, założyłam ją samodzielnie na kursie Wp dla zielonych w 2018 roku. Jest to miejsce na holistyczne podejście do ciała, ducha i mózgu ku zdrowiu. Czuje i smakuje to roślinne odżywianie dla mózgu i ciała. Poczuj i smakuj życie. Dzielę się tutaj autorskimi przepisami roślinnymi bez glutenu, kazeiny i cukru mlecznego, ze szczyptą emocji.

 

Na blogu dzielę się fotografią kulinarną, prowadzę także wywiady z osobami działającymi na rzecz zdrowia: dietetykami, psychologami i porady na temat produktów w sekcji ulubione produkty; tutaj dowiesz się o wydarzeniach i konkursach. Z sekcji Uleczanie dowiesz się o ważnych pierwiastkach i ich wpływie na organizm.
Z wykształcenia filolog języka angielskiego, znalazłam pasję w roślinnym odżywianiu.

 

Wszystkie przepisy i posiłki przygotowuję holistycznie w domu, pasjonuję się naturalnymi, nieprzetworzonymi składnikami, którymi dzielę się z Tobą na moim blogu. Moje posiłki są 100 % roślinne bez laktozy i glutenu, dla wrażliwych na cukier i rafinowane składniki. Na blogu przygotowuję proste, pełne kolorów i aromatów dla zmysłów potrawy i przekąski, bo wierzę w dobro natury i prawdziwego jedzenia naszych dziadków. Ufam, że i dzisiaj można zjeść z poszanowaniem ciała i jego odżywieniem. Stosuję maksymę: bądź dla siebie drogi.

 

A jak to się wszystko zaczęło? W 2014 roku zachorowałam na Candidę, przez kilka lat czułam się bardzo słabo, co doprowadziło w 2017 roku do depresji. Było ze mną bardzo źle. Antybiotyki, stres i długie godziny pracy odsunęły mnie daleko od siebie, nie mówiąc o tym, że nie miałam czasu na gotowanie czy ruch na świeżym powietrzu. Ciągle biegałam i zarabiałam pieniądze. W głowie miałam czarne myśli. Aż wreszcie postanowiłam pomóc sobie i odżywić się. Rzuciłam pracę, odnalazłam wspaniałą naturopatkę Annę Raś Menet z Przerwa na życie, która towarzyszyła mi w uleczeniu siebie i i pokazała jak zadbać o siebie poprzez odżywianie, powoli bez pośpiechu.

 

Dzisiaj jestem kobietą w zgodzie z naturą, w kuchni odnalazłam spokój i uleczenie ciała. Medytuję i tańczę przygotowując posiłki. Obecnie prowadzę spotkania, warsztaty i zdrowe wydarzenia o tematyce kulinarnej. Współpracowałam z Biokurierem w czerwcu 2018 roku. Mój przepis na naleśniki z czereśniami pojawił się w letnim wydaniu. W sierpniu 2018 roku zorganizowałam 2 pikniki w Lesie Bielańskim, a ten przepis cieszył się największą popularnością: Owsiane batoniki mały prezent z syropem ryżowym Zorganizowałam także 2 Warsztaty – Spotkania w Sklepie Słonecznym na Żoliborzu na temat problemu Candidy i funkcjonowania ciała w stresie. Jesienią zorganizowałam wspólnie z nauczycielami ze Szkół Podstawowych serię spotkań z dziećmi o uświadamianiu najmłodszych o roślinnych, zdrowych zamiennikach cukru: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Uniwersytet Młodego Człowieka i Szkole Podstawowej nr. 391 im. Alka Dawidowskiego na Żoliborzu.

 

W listopadzie 2018 prowadziłam Kuchnię Spotkań Ikea by razem z dziećmi z tej szkoły przygotować zdrowe słodycze takie jak gofry. W październiku 2018 moje ciasto Puszyste ciasto z dynią i cukinią i brownie Surowe brownie z daktyli, kakao, pestek i korzenia macy wspomagały swoją energią cykl warsztatów dla kobiet: “Moc Kobiety – Sztuka Dzikości” w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st Warszawy. W tym roku przygotowywałam posiłki: śniadania i obiady podczas wyjazdu regeneracyjnego w pięknej Gabrielni dla 12 osób dla Akademia w Gruncie Ruchu. Organizowałam także konkursy z domową granolą i owsianymi batonikami. Prowadziłam warsztaty zdrowego odżywiania m in. Zielone koktajle dla dobrego samopoczucia mózgu: Lato 2018 i wiosna 2019 – Sklep Słoneczny na Żoliborzu w Warszawie lub wiosenne oczyszczanie na bazie kuchni raw – proste i bez gotowania – wiosna 2019 kawiarnia Dlaczemu na Starych Bielanach.  

 

W wolnej chwili, jestem śpiochem 🙂 kocham tańczyć najlepiej boso, chodzić po górach, najlepiej czuję się w Bieszczadach i Beskidzie, bawić się z moim psiakiem. Jestem także posiadaczką nieposkromionego apetytu na życie i podróży, najważniejsze by gdzieś blisko było jedzenie. Moją miłością jest słoneczna Italia, zaraz po Polsce. To bardzo ładuje moje akumulatory.

 

Obecnie przygotowuję i prowadzę spotkania kulinarne takie jak: konsultacje żywieniowe: indywidualne rozmowy o potrzebach i nawykach żywieniowych. Zmysłowe pikniki w naturze z warsztatem na temat wartości odżywczych i łamigłówkami na temat jedzenia w okresie lipiec – wrzesień: Zmysłowe pikniki w naturze w Parku Kępa Potocka 2019 i warsztaty: Sobotnie Roślinne Śniadania.

 

Zobacz, gdzie można znaleźć moje przepisy, artykuły gościnne i informacje o mnie:

 

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ: Z przyjemnością odpowiem na pytania.

Napisz e-mail: kontakt@czujeismakuje.com

Lub umów się na: bezpłatną 20 minutową konsultację Odżyw się holistyczne

 

 

Dziękuję za odwiedzenie Czuje i smakuje.

Podejmij ze mną współpracę i odżyw się holistycznie,

Katarzyna Hryniewicz