Niezwykłe książki – Żyj Wabi-Sabi

with Brak komentarzy

Niezwykłe książki – Żyj Wabi-Sabi to inspirujący artykuł na temat odnajdywania piękna w niedoskonałości i radości z tego co się ma tu i teraz. Ta książka to nie tylko pochwała życia w całej jego okazałości, ale też smakowite zdjęcia. Są tak piękne, że motywują do spotkania w gronie bliskich osób przy wspólnym posiłku i powolnej rozmowie.

Japońska sztuka odnajdywania piękna w niedoskonałości. to zdanie to podtytuł książki Julie Pointer Adams, która wspaniale opisuje rytuały poszczególnych krajów podczas ucztowania i biesiadowania. Autorka zabiera w podróż po 5 miejscach na świecie. A są to: Japonia, Dania, Kalifornia, Francja i moje ukochane Włochy 🙂 któremu przyświeca motto: nakarm zmysły. W każdym rozdziale dosłownie poczujesz to miejsce, jakbyś tam była, ale lepiej nie czytać tej książki na pusty żołądek. Od razu miałam ochotę coś ugotować, gdy przeglądałam apetyczne zdjęcia.

Gdy pięknie jesz, pięknie żyjesz. Czytając mój blog, pewnie zauważyłaś już, że odżywianie to nie tylko gotowanie i jedzenie. Ale cała oprawa tak by pobudzić wszystkie zmysły 🙂 To istny rytuał i to autorka przekazuje w swojej książce. W każdym rozdziale dzieli się wskazówkami na doświadczanie życia w stylu danej kultury. Dlatego też cieszę się, że mogę dzisiaj przytoczyć Tobie kilka faktów o Włoszech, moim ukochanym kraju zaraz po Polsce 🙂

“Kierujcie swe smakiem, dotykiem, słuchem, węchem oraz wzrokiem i poszukujcie zmysłowych wrażeń.” Te słowa znakomicie oddają klimat Włoch i podejście do jedzenia. Znajdziesz tutaj fotografie zwierząt na ulicy i motocykli, jedzenie przy suto zastawionym stole przez długie godziny, bez pośpiechu. Jak ja to lubię. Julie P. Adams dosłownie prowadzi przez sztukę jedzenia od bycia gospodarzem, bycia ‘insieme’, dbania o zapachy w domu, szczególne okazje, muzykę, kolorowe posiłki, zasiedzeniu się, do ‘passegiaty’. Do tego szczypta wskazówek i smakowite przepisy pod koniec każdego rozdziału. Nic tylko gotować, kosztować i rozpieszczać się w duchu Wabi – Sabi. Bo niezwykłe książki – Żyj Wabi-Sabi to uhonorowanie teraźniejszości i tego co już masz: czułości, uśmiechu, radości. Twojej unikalnej natury i natury rzeczy. Tej miski w kwiaty z rysą, romantycznie popękanego, białego parapetu i swojskich kwiatów prosto z łąki. Jak mówi autorka, “Najważniejsze jest odpowiednie patrzenie. Chodzi o zauważanie i podziwianie małych, ukrytych cudów: opadających płatków peonii (…)”

Polecam serdecznie tę książkę, o której stylu możesz przeczytać także tutaj: https://kukbuk.pl/artykuly/sztuka-dobrego-zycia-to-zgoda-na-cykl-zycia-i-smie/ Dobrej lektury 🙂

Niezwykłe książki - Żyj Wabi-Sabi
Rozkoszuj się prostotą i naturą dnia w stylu Wabi – Sabi w swoim domu
Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from