Niezwykłe książki – Twój mózg

with 2 komentarze

Niezwykłe książki – Twój mózg. To miejsce w którym znajdziesz wskazówki jak zadbać o siebie i wesprzeć pracę i rozwój mózgu. To jest jedna z tych książek, które pochłonęłam na śniadanie i zostały tylko okruszki 🙂 Już sama okładka zachęca do spróbowania, a prosty tytuł sprawia, że z ciekawością zaglądam do środka.

Jak zadbać o siebie naprawdę? To podtytuł książki wybitnego francuskiego lekarza Michela Cymes’a, który propaguje zdrowy styl życia na kanale RTL. Napisał wiele książek we Francji, to moja pierwsza publikacja jego autorstwa, ale czuję, że nie ostatnia 🙂 M. Cymes nie tylko mówi moim językiem, z humorem i błyskotliwością opowiadając w jasny i konkretny sposób jak zadbać o mózg, ale też podaje ciekawostki ze świata medycyny w przystępny sposób.

Po tej książce Twój mózg już nie będzie taki sam. Książka jest niewielkich rozmiarów, podzielona na cztery części takie jak:

  • twój mózg ma dobry apetyt
  • twój mózg lubi dobre nawyki
  • mózg – centrum pamięci
  • twój mózg może osłabnąć

Każdy temat dodatkowo posiada ciekawostki i wskazówki na temat odżywiania, które są pomocne podczas czytania i do wdrożenia ich na codzień.

Mózg bardzo lubi jeść…tak jak i ja. Mózg lubi, gdy dostarczasz mu niezbędnych minerałów i witamin. Przytaczam fragment książki by to pokazać i niezwykłe poczucie humoru M. Cymes’a. ” Mózg jest żarłoczny. I źle wychowany. Zwykle częstuje się pierwszy i suto sobie nakłada. Przywłaszcza sobie jedną piątką wszystkich spożywanych przez nas kalorii i zagarnia 40 % wdychanego przez nas tlenu. To jest cena, którą musimy zapłacić by był w dobrej formie.” Niezwykłe książki – Twój mózg to wspaniała lektura i podróż holistyczna ku zdrowiu 🙂 A jeśli interesują Ciebie emocje, to zajrzyj do tej czującej książki, która wesprze mózg i wnętrze: https://www.czujeismakuje.com/niezwykle-ksiazki-czujac/

Polecam też serdecznie artykuł na zachowanie młodości: https://zwierciadlo.pl/zdrowie/jak-dbac-o-mozg-by-nie-zestarzal-sie-zbyt-szybko

Niezwykłe książki - Twój mózg

Haps wie, co dobre dla mózgu 🙂 Mózg kocha zabawę, dobre jedzenie, lekturę i słońce 🙂

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from