Niezwykłe książki – Prosto z Roślin

with Brak komentarzy

Niezwykłe książki – Prosto z Roślin to propozycja na wzmocnienie ciała, ducha i umysłu dzięki wegańskim, domowym przepisom i empatii. Dzisiaj chcę Tobie przedstawić cudowną Alicję Radej. Tak książka urzekła mnie pierw okładką, ale nie kupiłam jej od razu. W końcu książkę przeczytałam i miałam ochotę ją wchłonąć od razu, robiłam zdjęcia i notatki. Poczułam: to jest mój sposób na życie!

Książka “Prosto z Roślin. Radosna sztuka celebrowania weganizmu.” to głęboka podróż w roślinne odżywianie. Z jej autorką możesz zapoznać się tutaj Okładka urzeka światłem i światem pełnym obfitości. Gdy ją zobaczyłam, pomyślałam: taką kuchnię chcę mieć w przyszłości 🙂 Książka zaczyna się praktycznym wstępem, gdzie autorka dzieli się życiowymi wskazówkami i jest podzielona na dwie główne sekcje: zapiski i receptury. Tutaj znajdziesz nie tylko przepisy na śniadania czy wspólne kolacje przy świecach, ale także przepisy na harmonijną duszę i ciało. To istny przewodnik po holistycznym życiu i odnoszenie się do siebie nawzajem z empatią.

Co urzeka mnie w książce, to obraz domu i wskazówki jak stworzyć pełne miłości i dobrych emocji miejsce. Ostatnio podczas kobiecego spotkania poczułam mocno takie słowa. Jeśli jest miłość, empatia, spokój i czułość, to ja jestem dla Siebie domem, jestem pełna. Dom jest we mnie i nie muszę go już szukać. Gdziekolwiek jestem, jestem bezpieczna. A przedmioty jakie wybieram wokół są odzwierciedleniem mojej duszy 🙂

Pierwszy raz też spotkałam się z określeniem “gniazdowanie”, którego używa Alicja. To jak sama napisała: ” kojące zatapianie się w domowych pieleszach. Jestem jak kimchi: lubię kisić się w domu, we własnym sosie, w (s)pokoju. Dobrze mi tu, na moich zasadach. Biegam tylko dla zdrowia, przez życie wolę spacerować. Uważnie, bo drobne, codzienne rzeczy kryją w sobie sporo szczęścia.” Masz ochotę na gniazdowanie?

Słowa książki jak drogowskaz. Jak mówi Alicja: “Czuję, że jestem częścią czegoś większego i bardzo dobrego. Cieszę się, gdy słyszę i widzę, że coraz więcej ludzi okazuje troskę zwierzętom i naszej planecie. Jestem optymistką i wierzę, że możemy jeszcze naprawić to, co zepsuliśmy. Mocniej wierzę w innych ludzi. Od siebie dokładam tyle, ile mogę.” Niech te słowa inspirują. A jeśli artykuł Ciebie dotknął, przekaż go dalej dla zdrowia innych.

 

 

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from