Przejdź do treści
Strona główna » Niezwykłe książki » Niezwykłe książki – Mądrość ciała

Niezwykłe książki – Mądrość ciała

Niezwykłe książki – Mądrość ciała to odpowiedź na pytanie jak dodać sobie energii na co dzień by móc cieszyć się życiem osobistym i zawodowym. To jedna z tych książek, które czytałam z pasją na twarzy. Po pierwsze, motywuje do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie. Po drugie, to podstawowa apteczka dla wszystkich kobiet z zakresu ciała, umysłu, ducha i emocji. Po przeczytaniu jej poczułam się lekka i odżywiona. Przeczytaj poniżej co w sobie kryje.

“Klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia znajdziesz w sobie.”

Zacznę od tego, że książka podzielona jest na 3 główne części, z których dowiesz się jak dbać o organizm kompleksowo. Pierwsza część ma na celu odpowiedzenie na pytanie jak rozwinąć w sobie świadomość ciała. Druga, to wskazówki na chroniczne wyczerpanie organizmu. A trzecia, to opis świadomości ciała. Autorka podaje ciekawe przykłady swoich pacjentek, motywując do działania poprzez pytania i przykłady. Podczas lektury byłam nieustannie aktywna i myślałam o moim stylu życia.

Poznanie inteligencji ciała jako sposób na uleczenie

W szkole otrzymałaś wiedzę o tym jak pisać i czytać by obejmować umysłem zawiłe fakty i liczby. Ale czy wiesz jak inteligentnie obchodzić się swoim organizmem? Jak mówi dr Abrams, człowiek dostaje wiedzę by realizować się zawodowo, ale nie wie jak zająć się ciałem. Jakkolwiek fakty szkolne są ważne, aby poznać całkowicie siebie, istotne jest rozwinięcie cielesnej inteligencji.

Zdrowotne praktyki dla dobrej motoryki ciała

Niezwykłe książki – Mądrość ciała to praktyczny przewodnik po organizmie kobiety. Przejdziesz przez serię praktyk dedykowanych kobietom i będziesz tryskać energią. Na początku, zrobisz test na inteligencję ciała, który określi w jakim miejscu jesteś. Następnie, zwrócisz uwagę na oddech i zauważysz co dzieje się w ciele. Dzięki temu, rozwiniesz świadomość emocji i ruchu. “(…) twoje ciało jest tobą. A kiedy twój umysł, serce i ciało zaczną ze sobą współdziałać, doświadczysz prawdziwych cudów.”

A jeśli jesteś zainteresowana kompleksowym odżywianiem, zajrzyj do tej książki na temat mózgu o której napisałam recenzję tutaj: https://www.czujeismakuje.com/niezwykle-ksiazki-twoj-mozg/ Bądź zdrowa i lekka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image