Niezwykłe książki – Czując

with Jeden komentarz

Niezwykłe książki – Czując. Rozmowy o emocjach to istny przekrój emocji, które odczuwa każdy człowiek i które warto poznać dla lepszej komunikacji interpersonalnej. Po tę książkę sięgnęłam rok temu i przeczytałam ją w oka mgnieniu w 1 dzień. Pochłonęła mnie niezwykle ciekawa rozmowa dziennikarki https://www.wysokieobracy.pl Agnieszki Jucewicz, autorki książek “Żyj wystarczająco dobrze” i “Kochaj wystarczająco dobrze” i ” Wybieraj wystarczająco dobrze”. A przyciągnął mnie do niej tytuł, który poczułam w całym moim ciele i już wiedziałam, że stanie na mojej półce 🙂

Książka to istna jazda kolejką górską przez krainę emocji. Znajdziesz tutaj rozmowy na temat wdzięczności i miłości ale też study i straty. Każda emocja jest opisana w taki sposób, że łatwo mi było ją poczuć w ciałem i duchem. Co ciekawe, wywiady opublikowane w książce pojawiły się na łamach Wysokich Obcasów w latach 2016-2019, także możliwe jest, że część z nich znasz 🙂 Dodatkowo, ilustracje, które pojawiają się w książce są piękne, magiczne, przywołują na myśl baśnie i zbliżają do przestrzeni serca. Wykonał je Arobal.

Czy emocje wspierają czy przeszkadzają? Takie pytanie przyszło do mnie po przeczytaniu jednego z fragmentów, który pojawia się też na okładce książki i stanowi wstęp książki. “Kłopotliwe są te uczucia. Bywają nieprzyjemne, bolesne, wstydliwe, czasem sprawiają, że życie wymyka się spod kontroli. Ale bez nich nie byłoby także tych wszystkich magicznych chwil bliskości, euforii, momentów, których nie da “objąć się rozumem”. Niezwykłe książki – Czując to propozycja dla wszystkich otwartych na głębokie spotkanie ze Sobą.

Podróż przez emocje z najlepszymi polskimi terapeutami z zakresu zdrowia psychicznego, seksualnego i fizycznego. W książce znajdziesz krótkie notki lekarzy, którzy odpowiadają na pytania autorki. Dzięki takiej formule czujesz się jakby rozmowa toczyła się tuż obok, jak przyjaciel z przyjacielem. A jeśli interesujesz się wpływem emocji na dobrostan życia, warto sięgnąć po tę publikację. Dzięki niej poczujesz Siebie bardziej i ‘okiełznasz’ emocje, które mają być dla Ciebie wsparciem, a nie przeciwnikiem w codzienności życia. By było one pełne wewnętrznej harmonii…

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from