Moje miejsce mocy

with Jeden komentarz

Moje miejsce mocy to podróż w głąb siebie i przyjaźń z tym co daje natura: drzewami, śpiewem ptaków, spokojem. To powrót do domu.

Kiedy jest mi ciężko, czuję lęk, smutek lub wewnętrzne rozdarcie, pakuję i zabieram siebie do Lasu Bielańskiego. Biegałam i bawiłam się tam jako mała dziewczynka i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Nie wiedziałam wtedy, że to miejsce odegra tak ważną rolę dla mnie w dorosłym życiu.

Poważnie chorowałam przez długi czas z powodu nadmiaru toksyn i grzybów w organizmie. Wstydziłam się tego bardzo i długo nie przyznawałam nawet przed samą sobą, że coś jest nie tak. Oszukiwałam ciało, emocje i mózg. Choroba była wynikiem nadmiaru stresu wyczerpania organizmu, braku przytulenia, ciepłych, prawdziwych relacji, szybkiego i byle jakiego jedzenia i życia w rozumie, słabej odporności od urodzenia, ciągłego analizowania i rozmyślania. Aż wreszcie wybrałam moje miejsce mocy.

Gdy dotknęła mnie osobista tragedia a potem choroba, szukałam sobie miejsca, gdzie mogłabym poczuć siebie, dokopać się do wnętrza. Wtedy przypomniałam sobie o moim miejscu z dzieciństwa, o Lesie Bielańskim. Zaczęłam regularnie co tydzień chodzić tam i oddychać, czuć i słuchać naturę. Medytować. Potrzebowałam wyrzucić z siebie to, co nagromadziło się wcześniej. Dotykałam mchu i kory drzew. Ten bliski kontakt trwał 2 lata; wzmocnił i uzdrowił mnie, byłam coraz pewniejsza i prawdziwsza pokazując swoją niepewność i łzy w kontakcie z innymi. Moje dziury się zasklepiały. Odkryłam moje miejsce mocy.

Dzisiaj wracam tam kiedy tylko mogę. Dzięki temu, wiem, że pierwotna siła nie opuści mnie i pcha do przodu. Dbam o siebie i widzę to, co dla mnie ważne: Miłość, Przyjaźń, Autentyczność, Wzajemność, Bycie, Słuchanie i słyszenie siebie i innych w sobie podczas kontaktu z naturą. Doceniam wszystko, co mam i żegnam wszystko, to, co nie służy.

 

Dzisiaj rozmawiając z innymi czuję się pewnie i spokojnie bo dałam sobie Miłość. Dzisiaj potrzebuję przyjemnego bycia z kimś bez oczekiwań, spinań i lęku, że muszę nawiązać kontakt. Dzisiaj dbam o moje emocje w kontakcie z ludźmi, naturą i jej owocami. Czuję się spokojnie radosna 🙂 I smakuje mi życie coraz bardziej. Czy nie to się liczy? A jakie jest Twoje miejsce mocy? Podziel się ze mną i pomóż innym. Ślę moc dobrej energii!

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from