Jak odzyskać zdrowie?

with Brak komentarzy

Jak odzyskać zdrowie? To artykuł z którego dowiesz się jak zadbać o organizm kompleksowo po poczuć harmonię.

Dzisiaj jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, długo zbierałam się w sobie ale pomyślałam, że zabiorę głos w tej ważnej sprawie, której doświadczyłam osobiście i miała ona wpływ na zmianę mojego życia. Postanowiłam napisać artykuł: jak dbać o zdrowie?

Czułam głęboki smutek i jednocześnie złość. Jeszcze się nie podniosłam po wcześniejszych doświadczeniach. Odebrałam wówczas cenną lekcję, że nieważne jak dobrym, bogatym, zdolnym czy pięknym jesteś człowiekiem, ten stan może dotknąć każdego. A jak może do niej dojść? Podobno depresja przychodzi na znak odrzucenia i zaniedbania emocjonalnego.

Zacznę od początku, cofając się do 2013 roku, gdy dowiedziałam się, że wspaniały mężczyzna odszedł z tego świata nie żegnając się, wyskoczył tak po prostu przez… Przez pół roku płakałam i nic nie jadłam. Wtedy, praca dawała mi ‘ukojenie’. Ale moje serce przestało oddychać, a ja na wszystkie fizyczne objawy zaczęłam brać leki bez opamiętania. Nic nie czułam, nie było mnie. Czułam ogromną pustkę i zwróciłam się o pomoc do psychologa. Wzmocniłam się, ale zapijałam rozpacz alkoholem i zajadałam słodyczami obdzierając siebie z uczuć i ciepła w powierzchownych znajomościach.

Pracowałam po 12 godzin, przez 14 lat w ponad 15 firmach, czasem o jednym pączku dziennie, bo dochód i jeszcze więcej i jeszcze. Byłam świetnie przygotowana, siedziałam po nocach. Pracowałam jako lektorka i wykładowca w dużych firmach i na uczelni, w szkołach językowych. Dobrze przygotowana i znerwicowana. Nie cieszyłam się, zapięta ciasno paskiem na obcasach. Jak ja tego nie lubiłam. To nie byłam ja. Ale starałam się jeszcze bardziej.

Powoli, zaczęłam opiekować się sobą. Spełniłam marzenie o wyjeździe w Bieszczady i samotnej wędrówce po Beskidzie Niskim, do Toskanii pojechałam z grupą szalonych pięknych kobiet, zaczęłam uczyć się włoskiego i adoptowałam psa. Spakowałam się do Londynu i odwiedziłam jedną z moich ulubionych osób. Odnowiłam kontakty z dzieciństwa i stałam się piratem rowerowym. Zrobiłam remont i wyrzuciłam ponad 200 rzeczy z mojego życia. Dodałam szczyptę koloru do mojej szafy. Jak zadbać o zdrowie?

A w międzyczasie odpowiedziałam na pytanie: czego potrzebuję. Co sprawiało mi radość jak byłam dziewczynką? Zaczęłam malować i gotować, oddychać, czuć. Pozwoliłam sobie na głęboki odpoczynek. Poczułam, że depresja była najlepszym co w danym momencie mnie spotkało by pokazać mi jak dbać o siebie tak by było tego pod dostatkiem bym była radosna i spokojna. Jak zadbać o zdrowie? Poszukaj odpowiedz w głębi swego serca.

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from