Moja Filozofia

with Brak komentarzy

Moja filozofia to mój sposób na życie w zgodzie z naturą i pięknym, roślinnym jedzeniem. Radość z przygotowania prostych i świeżych posiłków. Dobre jedzenie do dobre trawienie i kreatywność. A co za tym idzie wspaniały nastrój i energia na cały dzień do działania i rozwijania się.

Zdrowe, piękne i naturalne posiłki to kreatywność i zabawa w kuchni. Ale też aromaty, żywe kolory i karmienie z miłością.

Głęboko wierzę w powrót do korzeni, do warzyw i owoców pachnących tak mocno, że aż dech zapiera, a kubki smakowe proszą o więcej 🙂 Pasję do zdrowego i roślinnego odżywiania odkryłam w domowej, maleńkiej kuchni. Posiadam proste umiejętności kuchenne przekazywane z pokolenia na pokolenie przez kobiety w mojej rodzinie.

Jestem domową kucharką i królową kuchni Jest w niej pełno zapachu jabłka z cynamonem, żurawiny w dżemie, zupy jarzynowej czy prostych, pieczonych warzyw na czele z papryką i rozmarynem. Moją kuchnię cechuje czułość i serce włożone w każdy maleńki składnik. Dotykam, wącham, rozmawiam z roślinami i nadaję im kolor by mogły odżywiać składnikami odżywczymi. Moja filozofia to wibrujące życie, energia w kuchni.

Wszystkie moje przepisy są pełne kolorów smaków natury. Gotuję sezonowo, ale wielokulturowo. Uwielbiam świeże produkty pełne energii, zwanej w ajurwedzie praną, dlatego też spotkacie mnie w kuchni codziennie lub co drugi dzień. Nie jestem wielbicielką mrożonek i zamrażania jedzenia w plastikowe torebki czy pudełka. Jednak smakują inaczej. Poprzez mój blog, który założyłam rok temu, chcę pokazać, że zdrowe jedzenie to nie tylko szpinak Popey’a i brukselka 🙂 ale także makaron w soczyście różowym i kremowym buraku z jarmużem, pyszne kulki z daktyli w czekoladzie czy fasolowa i wysokobiałkowa potrawka z papryką.

Moja filozofia stanowi część mojej misji i pasji, którą jest holistyczne odżywianie ciała i ducha. Staram się te wskazówki przekazywać i przemycać w moich przepisach, pisząc o emocjach ze szczyptą humoru 🙂 Ufam, że to jak się czuję jest ściśle powiązane z jedzeniem, to jak podchodzę do jedzenia i gotowania; jest to wymiana energii w naturze. Obfitość na talerzu to obfitość w ciele, sercu i na duchu. I nie chodzi tutaj tylko o dzisiaj czy miesiąc zmiany, pragnę wdrażać długotrwałe zmiany dla siebie, moich bliskich i kolejnych pokoleń.

Energia z pożywienia buduje także wzajemne relacje i zachowania. Wszystko co tutaj pokazuję odżywi Twoje ciało wartościowymi składnikami, a jednocześnie da pole do wielu eksperymentów w kuchni 🙂 Mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu wiele cennych wskazówek i zalet roślinnego odżywiania. I pamiętaj: powoli, krok po kroku. Na początku, próbuj i sprawdzaj jak ciało reaguje, każdy jest inny, ale ufam, że każde życie może być pełne blasku 🙂

A jeśli zaciekawiła Ciebie moja historia, dowiedz się więcej z artykułu o mnie: https://www.czujeismakuje.com/o-mnie/ Dobrego gotowania :)!

Moja filozofia
Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Zapraszam Cię do magicznego świata kwiatów i ziół. Opowiadam w nim jak zadbać o blask duszy dzięki smakom natury i rozjaśniać każdy dzień sercem. W radości i spokoju. Niech się pięknie darzy! Zaczytaj się w ziołowych opowieściach...