Kulinarne podsumowanie roku 2020

with Brak komentarzy

Co roku robię podsumowanie i dzięki temu czuję jak wiele smakowitych chwil i momentów wydarzyło się w danym roku w kulinariach.

Kulinarne podsumowanie roku 2020

Kulinarne podsumowanie roku 2020 to artykuł, który piszę co rok. Bardzo lubię ten dzień, pokazuje mi on jak wiele pysznych potraw, wydarzeń i wspaniałych osób spotkałam. Dzięki podsumowaniu, mogę jeszcze raz poczuć te emocje i być wdzięczną za to, co stworzyłam i czego się nauczyłam. Dziękuję bardzo za kolejny rok dojrzewania i gotowania, za głębię spotkania oko w oko ze Sobą. Za zaopiekowanie się czułą częścią Siebie i tą niewygodną, spychaną. Cały ten rok był, wciąż jest ważny. Zapraszam Ciebie w podróż do przeszłości 🙂

Od początku istnienia bloga, jest to miejsce holistyczne. Dlatego, w zimie tego roku zaprosiłam 2 cudowne kobiety do podzielenia się swoimi historiami na jego łamach. Obie propagują zdrowy styl życia zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Cieszę się, że mogłam się z nimi spotkać telefonicznie i na żywo w Krakowie. A mowa o dr Agnieszce Żmudzie z https://www.psycholigicznieorozwoju.pl i Beacie Abramczyk, autorce książek “Hashimoto. Droga do uzdrowienia Siebie” i “Hashimoto. Twoje cztery pory roku.” Z tych rozmów, powstały 2 wywiady na blogu, które polecam serdecznie wszystkim kobietom.

Czuje i smakuje logo

W styczniu, spotkałam się także na kameralnych warsztatach z kobietami pod tytułem: Kolacja Pełna Zmysłów. Warsztat był wspaniały, 3 godziny szybko minęły. A największym apetytem, cieszył się pieczony kalafior 🙂 Opinie i tych warsztatach znajdziesz na mojej stronie i Facebooku. Poza gotowaniem, zorganizowałam apetyczne SPA z olejkiem pomarańczowym, kwiatami i świecami.

Przed wyjazdem do Krakowa, wzięłam udział w pierwszej, kulinarnej sesji zdjęciowej, która odbyła się w mojej kuchni! To był bardzo aromatyczny i owocny czas z panem Jackiem z Fotografii Kulinarnej Mniam Pstryk. Dzięki tej pracy, możesz oglądać apetyczne zdjęcia na stronie, w bookach i newsletterze. Są wizytówką Czuje i smakuje.

Kulinarne podsumowanie roku 2020

Na początku roku, zaczęłam także z zapałem naukę nowych rzeczy, które dzisiaj pomagają mi na co dzień w dbaniu o siebie i w prowadzeniu strony. Ku mojej radości, znalazłam szkołę online Herbal Academy: https://www.herbalacademy.com, która prowadzi kursy podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane z zakresu zielarstwa. Program szkoły jest tak bogaty, że cieszę się, że wybrałam to miejsce. Najpierw, wzięłam udział w kursie Mini Herbalist, by potem na wiosnę rozpocząć krótki kurs: Self-care for stress management. Dzięki niemu, łatwiej mi teraz przyswajać wiadomości na kursie podstawowym. Z początkiem 2020 roku, zrobiłam też kurs w https://www.futurelearn.com na temat połączenia osi mózgowo – jelitowej: ” Food for Thought: The Relationship Between Food, Gut and Brain” Po tym kursie, byłam gotowa na apetyczną dawkę wiedzy w Centre of Excellence z przygotowaniem do praktyki klinicznej: Vegan Nutritionist Diploma Course.” W wolnej chwili, opiekowałam się psiakiem i uczyłam języka włoskiego.

Na początku marca, spotkałam się z kobietami na warsztatach: Roślinne sobotnie śniadania. Przygotowałyśmy pieczone pomidory, serek z nerkowców, pyszną jajecznicę rośliną i bułeczki śniadaniowe na bazie przepisów blogowych. A w drugiej połowie miesiąca, napisałam tekst na blog Agnieszki z Psychologicznie o rozwoju – patrz wyżej pod tytułem: Jak zadbać o Siebie holistycznie? Zapraszam do lektury. W artykule umieściłam rytuały dla ciała i duszy, a także osobisty kwestionariusz obfitości.

Od początku stycznia co tydzień w poniedziałki do połowy lipca prowadziłam 10-15 minutowe LIVE na fanpage na tematy zdrowotne m in. o afrodyzjakach, tym co lubi mózg, sprzęcie kuchennym i ebookach, które możesz pobrać i przeczytać bezpłatnie na blogu w sidebarze. To 5 naturalnych sposobów na przemęczenie, odżywienie i oczyszczenie. Proste i przyjemne praktyki z przepisami do użycia w domu.

Kulinarne podsumowanie roku 2020

Na wiosnę, zaczęłam prace nad newsletterem na wyzwaniu z Olą Gościniak z https://www.olagosciniak.pl Dzisiaj, z radością wysyłam go co 2 tygodnie w czwartki. Kolejny, pojawi się w nowym roku 14.01.2021. Jeśli potrzebujesz wzmocnić sposób odżywiania, jesteś ciekawa nowych przepisów i aktualności blogowych, a także inspiracji zdrowotnych, to zapraszam serdecznie 🙂 W maju na blogu o świetnej energii i ekologii podzieliłam się przepisem na naturalną maseczkę do twarzy, która równie dobrze pielęgnuje, co smakuje. Polecam ją podczas sezonu, a dzisiaj możesz użyć jabłek lub gruszki: https://yabooshko.pl/naturalna-maseczka-wzmacniajaca-diy/ Założyłam także konto na Instagramie, które daje mi dużo radości i inspiracji.

Latem, zaczęła głęboką pracę rozwojową i psychologiczną m in. z “Biegnącą z wilkami” – Clarissy Pinkola Estés. Codziennie pisałam przemyślenia w dzienniku, korzystałam także ze strony https://lonerwolf.com Tutaj, znajdziesz wspaniały ebook z 101 pytaniami na temat życia, miłości, śmierci, akceptacji. Zawsze chciałam go przerobić, a 2020 rok był na to najlepszym czasem. Ebook znajdziesz w sekcji freebies. Polecam go z serca na intymne spotkanie ze Sobą.

Czuje i smakuje logo marki

Na jesieni, poprowadziłam pierwsze warsztaty kulinarne online. Zarówno pasty kanapkowe, chlebki jak i desery bez pieczenia wyszły przepyszne. Choć, gotowanie jest tak zmysłową sztuką, że nie mogę się doczekać emocji i spotkań na żywo. Tak lubię się spotykać najbardziej. W tym czasie, nauczyłam się robić filmy i je montażować przez Vimeo. Ile mąki się wysypało i rodzynek, to tylko ja wiem 😉

Koniec roku, to dla mnie czas na zwolnienie. Przygotowanie świątecznych przepisów z których w tym roku najbardziej polecam świąteczny pasztet z soczewicy: https://www.czujeismakuje.com/swiateczny-pasztet-z-soczewicy/ Zaczęłam naukę i pracę nad nowymi pysznościami, ale o tym opowiem w styczniu. Bardzo się cieszę z tej twórczości i niedługo się nią podzielę 🙂 A dzisiaj, zdałam kolejny test na Introductory Herbal Course na temat ziół wspierających trawienie i układ oddechowy. Sukces świętowałam upieczonym chlebkiem i pierwszym przepisem na blogu: https://www.czujeismakuje.com/plaski-chleb-z-maki-i-wody/

A jeśli zainteresował Ciebie mój artykuł, może Ci się tez spodobać podsumowanie 2019 roku:

Co wydarzyło się w 2019 roku?
https://www.czujeismakuje.com/co-wydarzylo-sie-w-2019-roku/

Kulinarne podsumowanie roku 2020 dobiega końca. Życzę Ci pięknego 2021. Niech się darzy 🙂

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from