Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Kolacje » Kotlety z żółtego grochu

Kotlety z żółtego grochu

Pełne energii i białka pyszne kotlety, które znikają bardzo szybko. Kotlety z żółtego grochu to prosty pomysł na obiad.

Właściwości odżywcze żółtego grochu

To, co lubię w żółtym grochu, to to, że jest pyszny, łatwo się gotuje i można z niego w prosty sposób przygotować furę kotletów na obiad. Kotlety z żółtego grochu zrobisz w kilkanaście minut z dwóch podstawowych składników. Groch to nie tylko łatwo dostępny i ekonomiczny składnik w kuchni. To także zdrowe źródło węglowodanów, żelaza, wapnia i magnezu, które dbają o centralny układ nerwowy, dobrą koncentrację, pamięć. Ponadto, groch jest znakomitym źródłem witamin z grupy B, które łagodzą skutki stresu, wyciszają i dbają o wewnętrzną harmonię.

Kilka tygodni temu zrobiłam podstawowy przepis na podstawie ryżu i grochu. Oba składniki wspaniale się łączą i nie potrzeba do nich kremów, maseł czy ‘jaj’. Dzięki temu, można cieszyć się smakowitym obiadem w kilkanaście minut. Dzisiaj, chciałabym zaprosić na pełen znakomity przepis z pieczonymi burakami z cynamonem, domową rukolą i zielonymi składnikami, które wzmacniają ilość progesteronu u kobiet. Co więcej, progesteron ma wpływ na długość cyklu menstruacyjnego i płodność kobiet. Kotlety z żółtego grochu to samo zdrowie na talerzu!

Przepis i składniki do obiadu kotlety z żółtego grochu

Przepis: na 8-10 szt

Czas z pieczeniem buraków: 60 minut

  • 70 g ryżu brązowego
  • 70 g grochu żółtego
  • 5 cm pora część biała
  • 30 g natki 2 łyżki
  • 30 pestek dyni 2 łyżki
  • 3 łyżki oleju rzepakowego nierafinowanego
  • 400 g buraków w skórce
  • szczypta soli i pieprzu, cynamonu

Wykonanie

Najpierw, zacznij od umycia i opłukania warzyw i ziaren ze strączkami. Następnie, nastaw piekarnik na 160 stopni bez termoobiegu. W tym czasie, zagotuj wodę na ryż i groch: szklankę 300 ml. Pierwszy wrzuć groch i gotuj przez 5 minut. Teraz, dodaj ryż i gotuj jeszcze 15 minut na wolnym ogniu. Gdy się zagotują, wrzuć wszystkie składniki do robota poza burakami, cynamonem i olejem. Odczekaj z 10 minut by się nie poparzyć i zmiksuj na gładką, lepiącą masę. Ulep krągłe kotlety wielkości dłoni i formuj je na okrągło na ciepłej patelni z olejem. Smaż po 5 minut z każdej strony 4 sztuki. Wyjdą złociste i miękkie. Dłuższe smażenie zabarwi je na brązowo i będą bardziej chrupkie. Na koniec, przekładaj na talerz i przygotuj rukolę z cynamonem. Gdy buraki skończą się piec, obierz je delikatnie po 5 minutach i posyp cynamonem. Przełóż wszystko na talerz i podawaj ciepłe. Gotowe, dobrego smakowania!

Jeśli lubisz przepisy na kotlety, na blogu znajdziesz więcej inspiracji: Kotlety jaglane z brokułem i jarmużem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image