Przejdź do treści
Strona główna » Dla ciała i ducha » Kobieta w podróży ku zdrowiu

Kobieta w podróży ku zdrowiu

Kobieta w podróży ku zdrowiu to historia na bardzo smakowite życie przy odrobinie wytrwałości, odwadze i wewnętrznej motywacji. Kobieta w podróży ku zdrowiu potrzebuje Miłości, Przyjaźni, radości i zabawy. A także bliskości, akceptacji, przytulenia i…stwórzcie własną listę. Dbam o nie od niedawna, słuchając głosu wewnętrznego, intuicji. Świetnie się przy tym bawię i czuję, że smakuje mi życie tak jak bym znowu miała 6 lat i dwa kucyki z kokardami. Szeroki uśmiech i śmiejące się oczy. Zastanawiacie się dlaczego o nim piszę. Postaram się opowiedzieć moją historię.

Żyj pełnia radości i emocji

Gdy choruje moje ciało i umysł, są to najczęściej głęboko zaniedbane potrzeby mojego serca, wewnętrznego dziecka. Moje życie wypełnia smutek i złość, bo traktuję moje ciało mechanicznie, podobnie z duchem. Pracuję bez opamiętania i gonię za kolejnym 'bogactwem’ nie słuchając tego co mówi organizm. A  on wie, że aby być holistycznie zdrowym potrzebna jest opieka nad całością.

Zadbaj o siebie

Gdy doświadczyłam choroby, po długo czasie dowiedziałam się jakie cenne lekcje płyną z tego doświadczenia. Ale dzisiaj mam możliwości o których wcześniej nie wiedziałam. Co możesz zrobić gdy czujesz ból? Jak możesz dbać o Siebie?

Kilka pozytywnych wskazówek dla Was

  1. Kobieta w podróży ku zdrowiu jest jednym z najważniejszych elementów. To wewnętrzny głos, który mówi nam czego potrzebujemy, pragniemy w dane chwili z poszanowaniem siebie i innych.
  2. Radość wewnętrzna widoczna jest w Twoich oczach, one śmieją się gdy jesteś wesoła/y.
  3. Wewnętrzna harmonia to czasem lata pracy i praktyki, ale nagroda jest niebywała: czujesz wewnętrzną, pierwotną siłę i masz oparcie w sobie.
  4. Gdy cieszy się wewnętrzne dziecko, Twoje ciało staje się lekkie i zwinne, poruszasz się pewnie.
  5. Twoje kontakty i rozmowy z ludźmi stają się bogatsze i głębokie, interakcja opiera się na zaufaniu, pewności i wolności od lęku.
  6. Czujesz siebie i swój wewnętrzny głos, reagując adekwatnie do sytuacji, jeśli czujesz, że coś Tobie nie odpowiada, słuchasz go i odmawiasz lub zgadasz się z radością.
  7. Wiesz co jest dla Ciebie ważne.
  8. Gdy radość wypełnia ciało, jelita i mózg zdrowieją sprawniej.Toksyny nie mają szans z dobrym humorem i dużą dawką endorfin.
  9. Zaufanie i współpraca wysuwają się na pierwszy plan życia. Tak jak wewnętrzne dziecko, które wierzy, że napotkane osoby i wydarzenia są dobre.
  10. Wreszcie, Twój organizm zdrowieje dzięki wewnętrznemu dziecku spełniającemu swoje skryte marzenia jak chociażby gofr z borówkami i bitą śmietaną dzisiaj.

Jak się miewa kobieta w podróży ku zdrowiu? Pamiętaj o niej codziennie. To ona najbardziej potrzebuje Twojej czułości i dotyku. A jeśli interesuje Cię praca wewnętrzna, ten artykuł tez może Ci się spodobać: moje miejsce mocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image