Kluski z truskawkami i śmietaną

with 2 komentarze

Marzą Ci się kluski z truskawkami jak w przedszkolu? Zapraszam na przepyszny i prosty przepis na kluski z truskawkami i śmietaną.

Gdy poczułam się tak dobrze po zjedzeniu dwóch talerzy klusek z truskawkami, wróciły wspomnienia pałaszowania dokładki klusek w przedszkolu 🙂 Doskonała przyjemność i zabawa dla każdego łasucha. Dzisiaj, mam dla Was wyśmienite słodkie śniadanie!

Wspomnienie dzieciństwa i jego owocowe smaki. Czy smaki dzieciństwa mogą tak głęboko zapaść w pamięć? Czy mogą ukierunkować kubki smakowe? Nigdy nie zapomnę tego wspaniałego smaku i raz w roku umilam Sobie nim letni czas. Dziś, zapraszam Was na wersję roślinną ze śmietanką kokosową. Kluski z truskawki i śmietanką kokosową to wspaniały wybór na letnie i ciepłe miesiące gdy nie chcesz spędzać dużo czasu w kuchni, a jednocześnie cieszyć się dobrem owoców.

Jakie owoce wzmacniają odporność? Truskawki! Nie tylko zawierają sporo witaminy C, ale też wspierają układ moczowy kobiety. Co więcej, możesz je śmiało ‘nakładać’ wewnętrznie i zewnętrznie jako maseczkę na twarz. Dzielę się przepisem tutaj: https://yabooshko.pl/naturalna-maseczka-wzmacniajaca-diy/ Truskawki są naturalnie słodkie i nie potrzebują dosładzania. Możesz je użyć w wielu przepisach, tak jak tutaj. Do tego element zielony w postaci mięty i całe danie gotowe.

Na 2 osoby
Czas przygotowania: około 10 minut

200 g makaronu ryżowego bez glutenu
100 g truskawek
100 ml śmietanki kokosowej w kartoniku
2 g wanilii
kilka listków mięty

 

Najpierw, umyj owoce i odszypułkuj. Zagotuj wodę na makaron: 2 litry na 200 g makaronu. Gotuj na średnim ogniu przez około 7-8 minut w zależności od makaronu. W tym czasie, przygotuj śmietankę: podgrzej ją delikatnie przez 2 minuty w rondelku i dodaj kilka truskawek. Nabierze pięknego koloru. Gdy ugotujesz makaron, przełóż go na talerze, dodaj śmietankę z truskawkami i miętę. Gotowe, na zdrowie!

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Zapraszam Cię do magicznego świata kwiatów i ziół. Opowiadam w nim jak zadbać o blask duszy dzięki smakom natury i rozjaśniać każdy dzień sercem. W radości i spokoju. Niech się pięknie darzy! Zaczytaj się w ziołowych opowieściach...