Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Wiosna » Jak zadbać o spokój?

Jak zadbać o spokój?

W dzisiejszym artykule zachęcam do prostego zachwycenia się rozmarynem, który jest odpowiedzią na to jak zadbać o spokój.

W czasie wiosennym, gdy natura budzi się do życia i obserwujesz święto kwiatów, zadbaj o wewnętrzny spokój. To teraz, potrzebujesz jak najwięcej siły urzeczywistniać swoje pragnienia. Te, które trzymasz w głębi serca. Czasem, wydaje się, że potrzeba ogromnych nakładów pacy i czegoś niezwykłego do wyciszenia. A tak naprawdę, są to proste rytuały, które Matka Natura dała Nam dawno temu.

Rozmaryn ma cudowne właściwości

Dzisiaj, chciałabym podzielić się z Wami wspaniałymi właściwościami rozmarynu. Zioła, które jest odpowiedzią na pytanie zadane w artykule. Sekret dbania o spokój tkwi w prostocie i tym co najbardziej harmonizuje z Twoim ciałem i wewnętrznym głosem. Od kilku miesięcy w mojej podróży zielarskiej towarzyszy mi rozmaryn. Niech i Tobie da ukojenie i balans byś cieszyła się każdym aspektem życia!

ROSMARYN – ROSMARINUS OFFICINALIS należy do rodziny mięt, Lamiacae. Znakomicie dba o odporność. Wiecznie zielona mięta, która roztacza swe uroki w basenie Morza Śródziemnego posiada znakomite właściwości lecznicze. Wspominałam Wam ostatnio tym, że jeszcze na początku XX w wierzono, że jeśli rozmaryn rośnie przed domem w ogródku, to oznacza, że kobieta rządzi w domu. To przekonanie pochodzi ze średniowiecza i ciekawa jestem jak je odbierasz? Wszak, kobiety są piastunkami domu. Co więcej, ich budowa intymna kieruje kobiecość do środka…

By cieszyć się pięknem rozmarynu

Wystarczy paczyć 6-12 g dziennie w 3 dawkach. Rozmaryn ma działanie przeciwzapalne, przecidrobnustrojowe, ma naturę gorzką. Dzięki temu, świetnie wpływa na układ trawienny i nerwowy. Dba o dobre bakterie. Ponadto, stymuluje krążenie co pozwala na dopływ tlenu do mózgu i odprężenie ciała. Podobnie jak rumianek, wpływa wyciszająca i relaksująco na układ nerwowy. Dla kobiet, stymuluje przepływ krwi w miednicy. Jest ziołem rozgrzewającym, osuszającym i stymulującym…życie.

Rozmaryn działa wspierająco podczas niepokoju, lęku i smutku; jest pomocny podczas trawienia i relaksuje narządu układu trawiennego. Dodatkowo, oczyszcza organizm z toksyn – stymuluje produkcję żółci i pracę wątroby. Znakomicie sprawdzi się podczas przeziębienia, grypy i kaszlu. Dzięki dostarczenie tlenu, wspiera koncentrację i pamięć. Można z niego robić maści do ciała i spryskać dom w celu jego oczyszczenia. Korzystasz z rozmarynu? W jakim celu? Niech jego moc korzystnie wpływa na zdrowie Twoje i bliskich.

Jak zadbać o spokój?

Wystarczy dodać łyżeczkę rozmarynu codziennie do zupy lub wywaru. Na mojej stronie znajdziesz pyszny i prosty sposób na zupę szpinakową z rozmarynem. Na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image