Jak zacząć odżywiać się roślinnie?

with Brak komentarzy

Jak zacząć odżywiać się roślinnie? To miejsce ze wskazówkami na codzienne, roślinne tematy i odpowiedzi na Twoje pytania. Bardzo się cieszę, że nowa sekcja Uleczanie spotkała się z takim zainteresowaniem. Poruszam w niej zagadnienia, które są pomocne podczas codziennego przygotowania posiłków by żyć lepiej, pełniej i zdrowo.

Gdy zmieniłam mój sposób żywienia trzy lata temu czułam się zrozpaczona i osamotniona w mojej decyzji. Osoby wokół mnie odżywiały się tradycyjnie, a ja czułam jakbym zaczynała wszystko od nowa i tak faktycznie było. Jednocześnie, głęboko wierzyłam, że to co robię ma sens ze względu na kondycję mojego ciała. Szczerze powiem, ciężko było mi zaakceptować, że czegoś nie będę mogła jeść. Uwielbiałam chleb i bułki, makaron, i pizzę.

Zacznij od prostych i znanych składników. Jeśli kochasz pomidory lub szparagi, dodaj je do porannego tostu lub kaszy gryczanej i ciecierzycy. Sprawdzaj i smakuj w swoim tempie by poczuć się dobrze. Zobaczysz, że gotowanie roślinne stanie się bardzo proste i nabierzesz odwagi w kuchni 🙂 

Dodawaj jeden, dwa nowe przepisy tygodniowo i sprawdzać jak reaguje organizm. Śniadanie jest świetnym sposobem na początek przygody roślinnej! W okresie jesienno zimowym dobrze jest rano zjeść ciepłe śniadanie, jak duszone jabłka z ryżem i cynamonem. Ale śniadanie może być także na słono. Spróbuj serka z nerkowców z ogórkiem, kanapek z pomidorem i cukinią, czy naleśników z ciecierzycy. Poznawaj i odkryj radość w gotowaniu!

Atmosfera jedzenia to przepis na dobre samopoczucie. Ciesz się jedzeniem i spójrz na zmianę jako na styl życia, coś nowego i interesującego, a nie jak na wyrzeczenie i dietę. Używaj prostych i pomocny sprzętów. Zacznij od małych kroków, a gdy już nabierzesz pewności, zaproś przyjaciół i rodzinę. Pokaż im swoją nową pasję 🙂

Naturalne opakowania dla suchych produktów. Po pierwsze, ziarna, orzechy i orzechy przechowuj w słojach tak by zadbać o siebie, środowisko i pamięć. Wiesz wtedy i widzisz ile czego masz. Co więcej, stanowią piękną dekorację kuchni. Po drugie, możesz nawet wybrać się ze słojami na zakupy. Wtedy ominie Cię przesypywanie poszczególnych produktów w domu. Dodatkowo, oszczędzisz czas.

A więc odpowiedź na pytanie Jak zacząć odżywiać się roślinnie jest bardzo szeroka. To nie tylko jedzenie i gotowanie, ale też cała otoczka związana z karmieniem i podawaniem posiłków. A przy tym wszystkim, może być bardzo przyjemną drogą ku zdrowiu i lekkości ciała 🙂

Zainteresował Ciebie ten artykuł, udostępnij lub skomentuj poniżej. Dobrego odżywiania!

 

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from