Jak ugotować ziarno sorgo? To prosta wskazówka kulinarna dzięki której zadbasz o zdrowe źródło węglowodanów bez glutenu.
Cieszę się, bo dzisiaj pierwszy raz jadłam ziarna Sorgo. Są pyszne i wspaniale mogą zastąpić węglowodany występujące w ryżu lub makaronie. Od tysięcy lat uprawiane w Afryce, wzmacniają organizm przy problemach jelitowych. Możesz je także spotkać w Chinach. Dodatkowo, są odporne na pleśnie i wydajne w uprawie. Ziarna nie tylko są lekkie, ale też nie posiadają glutenu i mają moc przekazywania dobrej energii. Co więcej, możesz także kupić je w wersji mącznej i upiec pyszne pieczywo. Ziarno sorgo to same zalety. Polecam je na odżywczy i sycący obiad zamiast makaronu.
Wartości odżywcze ziaren sorgo
Polubiłam Sorgo za szybkie usuwanie toksyn z organizmu:) Po pierwsze, witamina B w nich zawarta opiekuje się układem nerwowym, kojąc mózg. Następnie, mangan, który korzystnie wpływa na pracę tarczycy. Ponadto, chroni przed cukrzycą. Jak ugotować ziarno sorgo? To strzał w dziesiątkę dla mocnego i zdrowego ciała! Szczerze polecam spróbować, jest znakomite. Polecam je z sałatkami i pieczonymi warzywami. Bardzo lubię je z dodatkiem oleju kokosowego, cytryny, soli i kurkumy. Wtedy cudownie rozgrzewa. Ziarno sorgo występuje w wielu kolorach, najbardziej popularne to kremowe i brązowy. Możesz je namoczyć na całą noc, będzie delikatniejsze. A jeśli lubisz ziarna, może też spodobać Ci się ten przepis: sałatka z jarmużem i batatami A tego artykułu nie byłoby, gdyby nie moja lektura wspaniałej książki skandynawskich blogerek pod tytułem “Food Pharmacy” – Mia Clase i Lina Nertby.
Przepis i składniki na sorgo
Na 2 osoby
Czas przygotowania: 30 minut plus namaczanie przez noc
- 120 g ziarna sorgo
- 2 łyżki oliwy i soku z cytryny
- szczypta soli
Najpierw, nastaw 1,5 szklanki wody na Sorgo. Następnie, gotuj na małym ogniu przez 20 minut. Dolewam oliwę, by ziarna się nie skleiły. Na koniec, dodaj pozostałe składniki i podawaj z sałatkami lub pieczonymi warzywami. Są pyszne, miękkie i sypkie. Na zdrowie!