Inspiracja Beata Abramczyk

with Jeden komentarz

Inspiracja Beata Abramczyk to spotkanie z kobietą, która zwycięzyła z Hashimoto i dzisiaj dzieli się swoim doświadczeniem by pomagać innym. Autorka książki “Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie”. Książka znalazła się na liście Top bestsellerów, 100 najlepiej sprzedających się książek w Empiku w 2019 roku. Ukończyła dietetykę w Polskim Instytucie Dietetyki, dietoterapię w A4 Academii. Terapeutka Access Bars. Refleksjologia I stopnia.

 Beata Abramczyk dzisiaj. Organizuje terapeutyczne warsztaty dla kobiet mających problemy z tarczycą, szczególnie z chorobą Hashimoto. Prowadzi bloga www.beataabramczyk.pl, Facebook: Życie z Hashimoto. Właścicielka firmy www.aapnaya.pl , w której stworzyła linię ,,domowego SPA dla kobiet’’ naturalne ziołowe herbatki i pełne natury kosmetyki zapraszają do zatrzymania czasu dla siebie. Otulając się magią domowego Spa wkraczamy w świat pełen relaksu dla ciała i duszy. Wywiad z Beatą Abramczyk, autorką blogu beataabramczyk.pl, kobietą, która dzięki Hashimoto żyje pełnią emocji i energii, który przeprowadziłam w Krakowie 13 lutego 2020. Czuję wdzięczność za to spotkanie.

1. Kim jesteś?

Jestem człowiekiem, kobietą, istotą. 

2. Od kiedy wiesz o swojej chorobie Hashimoto?

Analizując wstecz wszystkie moje dolegliwości czuję, że choroba towarzyszyła mi od dzieciństwa. Jednak przez długie lata nie była ona zdiagnozowana. Musiałam przejść przez długą drogę pełną traumatycznych przeżyć, aby trafić tu gdzie jestem. Co było dla ciebie trudne? Gdy starałam się o dziecko, doświadczyłam utraty ciąży i ciąży pozamacicznej. – Jakie to uczucie stracić dziecko? Uczucia samotności i pustki w szpitalu. Wszystko działo się na żywca, jesteś przedmiotem, który trzeba wyczyścić. To były kompletnie inne czasy. Prawie w czwartym miesiącu straciłam dziecko, czuję, że była to dziewczynka. To taka kobieca intuicja. Ochrzciłam moje dziecko w myślach. W szpitalu nie było miejsca na wyciszenie i żałobę. Najtrudniejsze było to, że na sali były kobiety, które właśnie urodziły, pełne radości i szczęścia. – Nie czułaś się zaopiekowana jako kobieta… Właśnie, potem była ciąża pozamaciczna, otarłam się o śmierć kliniczną – zapalenie otrzewnej. Było ciężko i te słowa ,,Pani prawdopodobnie nie będzie mieć dzieci.

Co Ci dały te doświadczenia? Siłę. Co sprawiło, że chciałaś zostać mamą ponownie? To było we mnie. Siła i wielkie pragnienie dziecka. Trafiłam na cudownego lekarza, który zajął się mną holistycznie, choć wtedy nie wiedziałam co to słowo oznacza☺ Długie rozmowy, działały uspokajająco, poczułam się bezpieczna i gotowa na nowe macierzyństwo. Pewnego dnia oznajmił: odpuść, pojedź na wakacje i zaufaj Bogu: i wtedy zaszłam w ciążę :)! – Mogłaś się zrelaksować i to wyszło naturalnie 🙂

3. A co z afirmacjami?

Uwielbiam je. Dobrze jest mówić Sobie na przykład: życie mnie wspiera, jestem prawdą, ja jestem w obfitości, a nie ja chcę być bogata – nie roszczeniowość...Trzeba zaufać – a zaufanie to wolność. Wspaniałe słowa i rzecz, którą powiedział Tobie lekarz, a to rozpuściło wszystko. Jeśli chcemy coś dostawać, musimy służyć, nie oczekiwać i nie działać z pozycji, że wszystko nam się należy. – A służąc, dajemy innym 🙂

4. Jak puścić się i Siebie?

Stosując afirmacje i medytacje, bycie wdzięcznym. – Taka lekkość się pojawia. Tak i bezpieczeństwo i poczucie harmonii. Nie musisz już nic udowadniać, ani komuś ani sobie, jesteś tu i teraz. Wtedy możesz wychodzić z miłością. 

5. Czym jest Hashimoto?

To choroba autoimmunologiczna, choroba całego organizmu. Źle działająca tarczyca to skutek, a nie przyczyna. Zapalnikiem tej choroby są: środowisko, styl życia, stres, zła dieta, brak ruchu, infekcje, antybiotyki. To powoduje, że układ immunologiczny mając, aż tyle różnych intruzów może nie działać jak należy. Na pewno radzi sobie z jednym czy dwoma atakami, ale jeśli będą następować jeden po drugim, wytworzony stan zapalny w organizmie również będzie się potęgował i w końcu obciążony układ immunologiczny zbuntuje się i zaatakuje zdrową tkankę organizmu. Przy Hashimoto jest to właśnie tarczyca. Najczęściej dochodzi do nieszczelności jelit.

Jelita nazywa się pierwszą linią obrony, bo to w błonach śluzowych jelit znajduje się około 70-80% wszystkich komórek układu immunologicznego. Jeżeli dialog ten będzie daleki od idealnego, może na tym ucierpieć cały organizm. Na moich terapeutycznych warsztatach o tym wszystkim mówię, jak powstaje ta choroba i jakie narzędzia zastosować by sobie pomóc. Mówię o tarczycy, jelitach, układzie immunologicznym, badaniach, diecie, kosmetykach, ale również jest joga, medytacje, masaże gongiem, cudowne wegetariańskie jedzenie. Poznajemy drogę do uzdrowienia Siebie. Ja daję narzędzia i działam holistycznie. Sama wiedza jest bardzo ważna, ale trzeba jeszcze zastosować to w swoim życiu. 

Prowadzisz w tych przemianach kobiety?

Czasami kobiety piszą: nie wiem jak tę dietę ułożyć. Jeśli widzę, że kobieta jest na przykład w depresji to ukierunkowuję i poprowadzę. Staram się przekazać, że nasze ciało, to jest nasz dom. I jego zdrowie zależy od naszej własnej akceptacji i aktywności. Nie wystarczy zadbać o zewnętrzny wygląd, a w środku zmagać się z depresją, brakiem harmonii, to tak nie działa. 

Hashimoto daje nowe spojrzenie na życie, to nowe życie. Bycie wdzięcznym jest wielkim narzędziem, które pomaga w uzdrowieniu. Innym z nich ogromnie ważnym jest dawanie sobie czasu. – Ja jestem dla Siebie ważna, wybieram Siebie i angażuję się w miłość, jej dawanie i otrzymywanie bez względu na to jak wyglądam na zewnątrz, rozkochuję się w moim wnętrzu 🙂

6. Co dobrego daje Hashimoto?

Kobiety zaczynają żyć, otwierają oczy. Zaczynają przede wszystkim poznawać siebie. Zmieniają się, rozwijają. Często przez to uderzenie zaczynają uczyć się życia na nowo z inną perspektywą. Ja teraz bardzo dużo robię w życiu: mam 57 lat i mogłabym już odpoczywać☺ oglądać tv i spędzać wczasy na nartach i kupować ciuchy, ale to nie o to chodzi w życiu. Ciągle się rozwijam, służę i dzielę się moją wiedzą, organizuje i prowadzę warsztaty, spotkania, jestem terapeutką access bars, refleksologii, piszę następną książkę, i normalnie pracuję:) – Fantastyczna inspiracja!

7. Kim jest kobieta hashimoto? 

Jest motylem. Taki właśnie symbol ma tarczyca, a w języku starogreckim słowo ,,psyche’’ tłumaczone jest często na dwa sposoby właśnie jako motyl lub jako dusza. Często też właśnie motyl symbolizuje duszę. Kobieta ,,hashimoto’’ ma przed sobą drogę do uzdrowienie ciała i duszy. To nie jest łatwe, tak jak i życie motyla. Ile on musi mieć siły by wyjść z kokonu, z ciemności. – Świetna metafora! To nie jest piętno! – To jest nowe życie.

8. Czym jest smakowanie?

Wdzięczność za każdą chwilę, ja kiedyś za szybko żyłam, a dzisiaj nauczyłam się, że można jeść tę zupę godzinę. Smakować zupę, ale też smakować tę rozmowę. To co robimy teraz, ma smak chwili jej emocje. Smak jest jednym z zmysłów: pozostaje jeszcze węch, słuch, obraz, dotyk. Czuję tę rozmowę, tę chwilę wszystkimi zmysłami tu i teraz, a potem zabiorę ją ze sobą do domu i opowiem bliskim. – Słyszę jakby mówiło moje serce…

9. Jak dbasz o siebie?

Ćwiczę jogę codziennie rano. Cała godzina dla siebie: joga, medytacja i modlitwa. Latem od godziny 6:00, teraz zimą od 6:30 rano: codziennie lub co drugi dzień gotuję. Sama przygotowuję posiłki. – Jedzenie mrożone nie ma życia, energii. Tak, to jest bliskie z ajurwedą. Raz, dwa razy w tygodniu chodzę na zajęcia grupowe jogi. Bycie ze sobą, ale też bycie z innymi jest ważne. Dlatego ważny jest czas dla rodziny i przyjaciół☺.

I bardzo ważne: Czas tylko dla siebie: a teraz zatrzymaj się kobieto: zatop się w cudownym swoim domowym spa! Dlatego stworzyłam linię aap naya, gdzie zapraszam do zatrzymania czasu i pełnego relaksu. Herbatki, które trzeba mieć czas by się parzyły długo. W tym czasie idziesz do łazienki, wlewasz wodę do wanny dodajesz ,,Sól do kąpieli siarczanowo – magnezowa” z olejkami eterycznymi z drzewa różanego i lawendy by skóra się nie wysuszała. Inhalujesz się kąpiąc i nie robisz nic, cisza, jesteś ze Sobą i w Sobie. A po niej delikatny automasaż z,, Pielęgnacyjny olejek do ciała” 100% naturalny. To wszystko dary natury, która pielęgnuje, leczy, wzmacnia, regeneruje, wycisza, usuwa stres i zmęczenie. To magia, którą stworzyłam dla kobiet –To takie spotkanie z duszą.

10. Czym jest dla ciebie cisza?

Czasami chcemy być w ciszy. Gdzieś uciekamy, chowamy się aby oddzielić się od głosów, dźwięków… I po pierwszych minutach ukojenia naszego słuchu, cisza przestaje istnieć. Nawet jak zaczynasz medytować słyszysz swoje myśli. Przesuwają się jedna za drugą. Nie należy zatrzymywać się na nich: pomału cisza wchodzi w Ciebie i wtedy masz poczucie zatrzymania. Jesteś ty wewnątrz Siebie. Oddychasz i słyszysz swój oddech i skupiasz się na nim i wtedy jesteś w pełni w sobie. Wtedy słyszysz siebie, a otwierając oczy widzisz wszystko jaśniej, jak słońce. -Tak bo wtedy dotlenia się ciało i zaczyna żyć. Jak dochodzisz do tego punktu, jesteś w stanie usłyszeć to, co wychodzi od Ciebie od środka. 

11. Jakie są Twoje składniki życia?

Chochla wdzięczności, garść miłości, łyżka czułości, szczypta radości zamieszaj i poczuj się szczęśliwa. – Uśmiechamy się do Siebie… pięknie 🙂

12. Jak się odżywiać przy Hashimoto?

Przy Hashimoto nie ma jednej diety. Dla każdej osoby powinno być dopasowane indywidualnie. Ważne jest by pożywienie dzisiaj było jak najbardziej energetyczne i miało dużo wartości odżywczych, jak najmniej jedzenia przetworzonego. Zalecam dietę bez glutenu, nabiału i cukru: takie są moje warsztaty. Powinniśmy odżywiać się zgodnie z porami roku i tym co rośnie w naszym regionie. Jestem związana z kuchnią 5 przemian i ajurwedyjską. 

13. Dzięki hashimoto…

Jestem app naya, nowa ty. 5 czakra to tarczyca, która jest odpowiedzialna za głos. Hashimoto to początek śmiałego, pięknego życia i wypowiadania pełni swoich emocji.

14. Co chcesz przekazać czytelnikom?

Chciałabym, aby czytelnicy nie bali się życia. Aby znajdowali czas i uważność w każdej danej nam chwili. Żeby całym sobą je smakowali, bo nie cel a sama podróż jest najlepsza 🙂 

– Dziękuję Ci bardzo za wspaniały czas i rozmowę – Dziękuję za Twoją wspaniałą misję dzielenia się historiami innych☺

Inspiracja Beata Abramczyk

“Jeżeli Twoje serce wypełnia miłość i wdzięczność, nie ma tam miejsca na gniew, żal, smutek, lęk i niepewność.”

“Daj Sobie przestrzeń na zastanowienie się, co Cie tak naprawdę uspokaja, w jakim wnętrzu czujesz się najlepiej. Często rozmawiam z moimi klientami, jak chcą wykończyć swoje mieszkania, domy. (…) Dom to Twoja przystań, nie tylko dla ciała, ale także umysłu i duszy. To właśnie w swoim wnętrzu masz czuć się dobrze.”

 

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Cieszę się, że mnie odwiedzasz. Jestem autorką i założycielką strony czujeismakuje.com, ponad 200 przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, a także ebooka "Roślinne menu weekendowe" Inspiruję kobiety do czułego odżywiania w zgodzie z biegiem natury. Zapraszam na warsztaty online Roślinny obiad i do radości w kuchni. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

Latest posts from