Przejdź do treści
Strona główna » Dla ciała i ducha » Głęboki odpoczynek dzięki depresji

Głęboki odpoczynek dzięki depresji

Głęboki odpoczynek dzięki depresji to moja intymna podróż w głąb siebie, odnalezienie pasji mojego serca i pokochanie siebie do utraty tchu. Gdy założyłam blog Czuje i smakuje w styczniu tego roku pragnęłam poruszyć Wasze jelita, mózg i serce. Przekazać Wam to, co dzieje się głęboko w mojej duszy. Chciałam by blog był dla Was miejscem, gdzie możecie znaleźć wsparcie, odżywianiem holistycznym dzięki karmiącemu jedzeniu i duchowym artykułom. Wierzę, że odżywianie posiada większe znaczenie. Możemy odżywiać się poprzez jedzenie, bliskość ciepłych ludzi, ich wibracje, a także energię natury i powolne kosztowane dnia podczas medytacji lub jogi, Twojej ulubionej aktywności.

Depresja zbiera coraz to większe żniwa

Depresja jest jednym z najcięższych zaburzeń emocjonalnych, które może wpłynąć na nasze życie. Jednak zamiast postrzegać depresję jako jedynie negatywną chorobę, warto spojrzeć na nią z innej perspektywy.

Poznanie samego siebie

Depresja często skłania nas do refleksji i poznawania siebie samego w sposób, który w innym przypadku mógłby nam umknąć. W ten sposób możemy zrozumieć, co jest dla nas ważne i co sprawia nam prawdziwe szczęście. To czas, w którym możemy dokładnie przeanalizować nasze życie i wybrać drogę, którą chcemy podążać w przyszłości.

Ogromne łaknienie na więcej i moje wybory nie często szły w parze z wewnętrzną harmonią, spokojem i blaskiem moich oczu. Biegłam po kolejne przedmioty, które w ogólnym mniemaniu zapewniają pewność siebie, status i dobrobyt, ale czy wewnętrzny? Czy pamiętałam, że to co naprawdę mnie cieszy, to leżenie na łące z bosymi stopami, śpiew przy ognisku z przyjaciółmi, taniec o poranku do romantycznej muzyki, ciepło kuchni w blasku świec i przytulanie się z bliskimi ludźmi, zwierzętami? Zapomniałam o tym…

Nauka akceptacji

Depresja pozwala nam również nauczyć się akceptacji siebie oraz innych. Kiedy czujemy się przygnębieni i zdezorientowani, łatwiej jest zrozumieć innych ludzi, którzy również borykają się z trudnościami. W ten sposób możemy nawiązać lepsze relacje z innymi i zrozumieć, że każdy ma swoje problemy i trudności, które należy szanować i akceptować.

Regeneracja

Depresja często jest sygnałem dla naszego organizmu, że potrzebujemy odpoczynku i regeneracji. Często wpędza nas w stan apatii i braku energii, ale pozwala nam również na zatrzymanie się i odzyskanie sił. To czas, w którym możemy skupić się na sobie, na odpoczynku i regeneracji, co pozwoli nam wrócić do codzienności.

Podsumowanie

Dziękuję Tobie depresjo, że się pojawiłaś i że Ciebie zauważyłam i miałam szansę na głęboki odpoczynek i nakarmienie mojego organizmu bym mogła spokojnie się cieszyć. Dziękuję, że pokazałaś mi, ze jestem ważna. Tak się tym stanem uzależniłam, że już nie chcę się cofać, smakuję życie! Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli i wspierają mnie dzisiaj. Sama bym tego nie dokonała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image