Domowy dżem malinowy to przepis na pyszne przetwory z sezonowych owoców, które świetnie pasują do śniadania na kanapki czy do owsianki.
Jestem wielbicielką dżemów owocowych, a moje ukochane to malinowe i truskawkowe. Dżemy nie tylko przypominają mi kanapki na chrupiącym chlebie, które jadłam latem na działce, ale też puszyste naleśniki mojej mamy. Mogłam ich zjeść miliony! Były tak pyszne. I do tego właśnie moja mama dodawała prosty dżem truskawkowy. Dlatego, dzisiaj na blogu dzielę się zdrową wersję na samodzielnie wykonany dżem. Dzięki niemu, Twoje śniadania nabiorą sznytu i jest to też wspaniały przepis na początek drogi z roślinnymi przepisami. Co więcej, teraz jest wspaniały czas by zrobić własne przetwory na jesień. A ten dżem to wspaniały przepis dla początkujących i naturalna słodycz.
Dlaczego warto zrobić domowy dżem malinowy?
Po pierwsze, maliny są bogate w pektyny, kwasy organiczne jak kwas cytrynowy czy jabłkowy. Po drugie, posiadają sporo witaminy C i E. Dodatkowo, to fantastyczne źródło wapnia i żelaza. Dzięki malinom, nie tylko dbasz o młodą skórę, lecz również o układ nerwowy i mocne kości. Jednym słowem, zachowujesz młodość przez długie lata. Gdy włączasz do swojego codziennego odżywiania maliny, zapobiegasz rozwojowi bakterii jelitowych. Co więcej, wzmacniasz serce i chronisz organizm przed miażdżycą. A jeśli borykasz się z biegunkami, przeszłam ten temat osobiście, sięgnij po maliny. Najlepiej w wersji prosto z krzaczka i bez cukru. I właśnie taką wersję dziś pragnę zaproponować. Zachowując naturalnie występujące cukry w owocach. Korzystaj ze skarbów jakie rodzi natura. Na zdrowie!
Czego potrzebujesz?
- maliny
- olej kokosowy
- mielone siemię lniane
- 3 proste składniki, które są bazą kuchni roślinnej i możesz je dowolnie łączyć.
Do czego dodać domowy dżem malinowy?
na kanapki, do naleśników, owsianki, ciasta, ciastek, herbaty, granoli
Ciekawa jestem jaki Ty masz pomysł?
Składniki na dżem:
- Na 200 ml dżemu – 1 słoiczek
- 500 g malin
- 1 łyżeczka oleju kokosowego
- 2 łyżki lnu mielonego
Zacznij od wyparzenia słoiczka, jeśli chcesz zrobić przetwory na dłużej. W rondelku, rozpuść olej kokosowy i dodaj maliny z lnem. Duś owoce przez 10 minut na wolnym ogniu, co chwilę mieszając. Odczekaj chwilę, aż wystygną i przełóż maliny do słoiczka. Teraz, do garnka wlej wodę do 3/4 wysokości słoiczka i zagotuj. Wyjmij go i odstaw w ciepłe miejsce. Pamiętaj o zakręceniu. Ciesz się smakiem malin w tygodniu lub wsadź do lodówki i zjedz w przeciągu roku. Smacznego :)! A jeśli lubisz smak malin, może też spodobać Ci się ten przepis: https://www.czujeismakuje.com/czekoladowe-ciasto-z-kremem-kokosowym-i-malinami/.