Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Zdrowe odżywianie » Czego potrzebuje mózg by mieć energię?

Czego potrzebuje mózg by mieć energię?

Czego potrzebuje mózg by mieć energię? To artykuł, z którego dowiesz się jak zadbać o mózg tak, by służył Ci długo do póżnych lat jesieni życia. W dzisiejszym artykule opowiem Ci czym jest mózg, co lub i czego nie lubi. Co więcej, jak o niego zadbać by tryskał energią.

Co to takiego mózg?

Mózg to inteligentny organ, który utrzymuje stabilne środowisko w organizmie dzięki homeostazie. Słowo to pochodzi z greki i oznacza homoíos – równy; stásis – trwanie i tłumaczy się jako umiejętność ciała do utrzymywania równowagi wewnętrznej pomimo zmian zachodzących na zewnątrz. Jednym słowem, zachowanie równowagi. Ponadto, mózg posiada funkcję uleczającą, nie bez powodu mówi się, że wszystko bierze się z głowy. Co ciekawe, stanowi zaledwie 2% macy ciała. Ale jest odpowiedzialny za 20 % przepływu energii. Mózg to narząd, który wymaga dużej ilości energii do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jesteś często zmęczony i masz problemy z koncentracją, może to oznaczać, że twój mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości energii. Aby pomóc swojemu mózgowi, warto zadbać o odpowiednią dietę oraz styl życia.

Co lubi a czego nie lubi mózg?

Uwielbia, gdy go stymulujesz, wszelkie gry, zabawy, szachy i krzyżówki. Dodatkowo, ruch, najlepiej na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie. Do tego recepta na sen i zadbasz o siebie kompleksowo. Ale nie przeszkadzaj mu korzystając z używek, toksyn, przebywając w hałasie i stresie. Jeśli się na dodatek spieszysz i powtarzasz codziennie te same czynności, zapominasz o nim.

Jak nakarmić mózg?

Jest powiedzenie: przez jedzenie do serca, ale i do mózgu. Uwielbia węglowodany i białka. Cieszy się na widok miski makaronu czy brązowego ryżu z warzywami. Potrzebuje energii, która znajduje się w cukrze. Wybieraj jabłka do koktajli tak jak mój dzisiaj. Wrzuciłam tutaj jabłka, ogórki, natkę pietruszki, spiruliny i chlorellę. Dawka mocy w postaci żelaza, witaminy C i błonnika z białkiem. Zadbaj o równowagę w organizmie przez chrupanie orzechów włoskich i łyżkę na czczo oleju lnianego. Wpływa tez na piękne włosy i skórę. Wolisz roszponkę, dodawaj ją jak najczęściej. Co więcej, jeśli dodasz papryki, która jest wspaniałym źródłem witaminy B3 i 5, a także witaminy C, zadbasz o układ nerwowy i wewnętrzny spokój. Pamiętaj też o kwasie foliowym, który wzmacnia ciało poprzez na przykład pyszne brokuły!

Co zrobić jeśli czujesz się przemęczona?

Zadbaj o żelazo na co dzień. Transportuje tlen z płuc do wszystkich tkanek. A Ty potrzebujesz oddychać i czerpać moc od Siebie. Gdy go brakuje, możesz czuć się ospała i przemęczona. Badania mówią, że kobiety powinny przyjmować 18 mg Fe dziennie, a mężczyźni 8 mg. Liczby dotyczą osób do 50 roku życia. O co jeszcze zadbasz dzięki żelazu? Refleks na przykład podczas prowadzenia auta, bystrość podczas rozwiązywania jolek jak moja babcia. lub gry w szachy. Teraz juz nikt Cie nie pokona. Inteligencję, koncentrację, pamięć i czujność. Wreszcie ułożysz te puzzle z 6000 elementów. Gdzie się ukrywa żelazo? A co powiesz na chałwę, tylko najlepiej zrób w domu bez cukru lub z syropek klonowym. Właśnie pracuję nad przepisem…Do tego pasta tahini, jajecznica z tofu, biała fasola do zupy, szpinak i strączki jak soczewicą czy ciecierzyca. Tutaj można świetnie się bawić w kuchni. I tego Ci życie na nowy, piękny i słoneczny dzień dla mózgu. Czego potrzebuje mózg by mieć energię? Odrobiny szaleństwa. Na mojej stronie znajdziesz też artykuł, dzięki któremu poznasz tajniki mózgu z zakresu jedzenia, emocji, życia zawodowego i prywatnego. By go przeczytać, zajrzyj tutaj: https://www.czujeismakuje.com/niezwykle-ksiazki-twoj-mozg/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image