Peeling, który wspaniale nawilża i wygładza skórę. Pięknie pachnie i zrobisz go w kilka minut z kuchennych składników. To cytrynowy peeling cukrowy.
Cytrynowy peeling jest tak pyszny, tak zgadza się. Możesz użyć go zewnętrznie na skórę i zjeść. Na przykład, z jaglanką lub granolą. W słoiczku, który pokazywałam w relacjach, zamknęłam kilka składników szafkowych. Dzięki temu, zrobisz go bardzo prosto z tego co masz w zasięgu ręki. Peeling wygładza wspaniale skórę dłoni i stóp, łokci i kolan. Ale nadaje się też do całego ciała. A wtedy…to istna rozkosz dla zmysłów. Ciało staje się mięciutkie i gładkie. Nie potrzebuje już żadnych olejków czy balsamów. Dziś, zachęcam Was do zrobienia domowego peelingu do ciała, który pozostanie świeży przez miesiąc przechowywania w lodówce. Mi starczył na całe 4 tygodnie.
Peeling cukrowy z cytryną
Cytrynowy peeling cukrowy to doskonała alternatywa dla kupnych kosmetyków, w których nie widzisz całego procesu i ktoś inny wybiera składniki. Przy tworzeniu własnego peelingu, masz wpływ na końcowy efekt. Peeling, który ułożyłam nie tylko dba o fizyczność, ale też o emocje i dobre samopoczucie. Czuję i smakuję go delikatnie masując ciało kolistymi ruchami. Po spłukaniu i wysuszeniu ciała ręcznikiem odczuwam spokój, harmonię, błogość, wdzięczność i radość.
Jak zrobić domowy peeling?
Do jego przygotowania, potrzebujecie kilku składników jak cukier lub sól, olej i opcjonalnie olejek zapachowy, suszone zioła. W tym przepisie, używam brązowego cukru, oleju słonecznikowego, soku z cytryny i skórki i rumianku. Zapach jest lekki, bardzo kobiecy. Zdobył moje serce od razu! Pielęgnacja ciała z nim to czysta przyjemność i uczta zmysłów. Zachęcam do jego wypróbowania. A jeśli nie na ciało, zawsze możesz go zjeść…:)
Przepis na słoiczek 250 ml
- 150 g cukru brązowego lub kokosowego
- 120 ml oleju słonecznikowego bez zapachu
- 30 ml – 2 łyżki soku z cytryny
- 5 ml – 1 łyżeczka tartej cytryny
- 15 ml – 1 łyżka suszonego rumianku
Przygotowanie
Zacznij przygotowanie peelingu od skruszenia cukru w blenderze. Następnie, powoli dodaj pozostałe składniki i wymieszaj dokładnie. Z czasem, peeling może się rozwarstwić. To naturalny stan rzeczy. Możesz też używać olejku z peelingu do mycia lub smarowania rąk. Będą codziennie gładkie. Przechowuj go w lodówce i używaj 1-2x na tydzień do ciała jak lubisz. Smakuje równie wspaniale co masuje. Na zdrowie!
Robisz naturalne peelingi do ciała? Z jakich składników? Z przyjemnością zobaczę Twoje zdjęcia kosmetyków.
A jeśli kochasz cytryny, może spodobać ci się ten pyszny przepis na Delikatne ciasto cytrynowe.