Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Zdrowe odżywianie » Ciastka fasolowe

Ciastka fasolowe

Ciastka, które pokochasz i zrobisz bardzo prosto z kilku podstawowych składników kuchennych. Ciastka fasolowe są świetne jako pożywna przekąska.

To mój nowy przepis na blogu i bardzo się nim cieszę! Jest chrupiący i lekki, a jednocześnie świetnie odżywia cały organizm. A to dzięki białej fasoli, o której opowiem kilka słów poniżej. Ciastka bardzo mile mnie zaskoczyły, a początkowo miały być kotlecikami. Dzisiaj, poszłam za głosem intuicji i ciastka wyszły wyśmienicie! Teraz, używam częściej mniejszej misy do miksowania w moim robocie. Ciastka fasolowe zadowolą podniebienie wielbicielek słonych smaków na ciepło i wszelkich past. Pachną wspaniale świeżym koperkiem i sycą. Wystarczą 2-3 sztuki by wypełnić układ trawienny ciepłą przyjemnością…która kryje się w białej fasoli.

Jakie wartości zdrowotne posiada biała fasola?

Królowa polskich strączków, którą kupisz z łatwością lokalnie i zadbasz o dobro Ziemi. Posiada różne wielkości i zwana jest pieszczotliwie Jasiem. To nie tylko dobry dodatek do zup, gulaszy czy kasz, ale też w wypiekach na słono. Na takie pieczenie, zapraszam Ciebie dzisiaj. Po pierwsze, fasolka jest bardzo wartościowym źródłem białka i witamin z grupy B. Są bardzo pomocne przy zachowaniu dobrej odporności całego organizmu i harmonii ciała. Ponadto, dbają o układ nerwowy i szczęśliwy mózg. Po drugie, dzięki regularnemu spożywaniu fasolki, wspierasz serce, wątrobę i dbasz o dobrą ilość magnezu i żelaza. Cieszysz się zdrowiem na co dzień i masz dużo energii.

Ale, jeśli fasola jest dla Ciebie nowym składnikiem, wprowadzaj ją powoli i w niewielkich ilościach: 1-2 łyżki na tydzień. Spokojnie przygotuj organizm do trawienia białka roślinnego. Bardzo pomocne są zielone liście i zioła, które wspierają układ pokarmowy. Często w kuchni stosuję koper, jarmuż, rukolę, szpinak. Do picia, bardzo polecam napar z ziarenek kolendry, kopru włoskiego i kuminu.

Jak przygotować napar na trawienie?

Zagotuj 2 łyżeczki mieszanki ziaren w 500 ml wody, wyłącz gaz i pozostaw na 5-10 minut. Wypij po posiłku. Herbata wspiera usuwanie produktów ubocznych przemiany materii. Pochodzi z ajurwedy i warto ją wypróbować. Jej oryginalna nazwa to CCF Tea od kumin seed, koriander seed i kennel seed. Możesz też użyć mielonych ziół do przygotowania dań fasolowych lub całych ziarenek do zup i kasz.

Jak upiec ciastka fasolowe?

Wystarczy wcześniej namoczyć i ugotować fasolę. Potem, wszystko razem zmiksować w robocie na miękką masę i upiec w piekarniku. Ciasteczka są pyszne same lub z serkiem z nerkowców, który znajdziesz poniżej: Roślinny ser z nerkowców.

Przepis i składniki na ciastka fasolowe

Przepis na 8-10 sztuk

Czas przygotowania:

gotowanie fasoli: 35 minut

pieczenie: 50 minut

  • 160 g białej fasoli jaś średniej
  • 30 g – 2 łyżki siemienia lnianego
  • 15 ml – 1 łyżka oleju rzepakowego
  • pół pęczka kopru
  • szczypta soli i pieprzu

Wykonanie na podstawie przepisu

Najpierw, ugotuj fasolkę. Możesz też użyć gotowej ze słoika. Jednak, polecam bardzo gotowaną. Ma najbardziej naturalny zapach. Następnie, odcedź i nastaw piekarnik na 160 stopni z termoobiegiem. Teraz, zmiksuj wszystkie składniki w robocie na gładką masę z 50 ml wody i łyżką oleju rzepakowego. Ulep łyżką okrągłe ciastka i przełóż na wysmarowaną blaszkę. By były bardziej chrupiące, możesz też wysmarować ich wierzch olejem. Piecz je przez 50 minut na pierwszej półce. Gotowe, zajadaj ze smakiem.

A jeśli masz ochotę na więcej inspiracji na słone ciastka, polecam serdecznie przepis na ciastka warzywne z jarmużem i papryką. Zamiast papryki poza sezonem, możesz użyć marchewki lub buraka. Przepis na ciastka znajdziesz poniżej: Ciastka warzywne z jarmużem i papryką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image