Przejdź do treści
Strona główna » Przepisy » Zdrowe odżywianie » 3 proste sposoby na pokochanie siebie

3 proste sposoby na pokochanie siebie

3 proste sposoby na pokochanie siebie to kolejny z cyklu artykułów na temat holistycznego odżywiania ciała i ducha. Miłość nierozerwalnie łączy się z dbaniem o siebie i odżywianiem. Dzięki temu możesz cieszyć się i realizować swoje pasje, cele.

Ciało jako barometr miłości

Wyobraź sobie, że Twoje ciało jest pełne ciepła, radości i lekkości. Czujesz się wesoła i spokojna. Przepełnia Ciebie ogrom miłości i światła, a gdy zostajesz sama na sam w domu nie czujesz potrzeby kontaktu, nie szukasz go na siłę. Jesteś pełnią, jesteś dla siebie domem.

Kochaj według Reginy Brett

Regina Brett pisze swoje książki prostym językiem, a w jej historiach można odnaleźć Siebie i wiele się nauczyć. Przytoczę tutaj jej słowa z książki “Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół”: ” Pora w pełni zadomowić się w swoim życiu i ciele (…).Cieszyć się tym ciałem, słuchać go, poruszać nim, szanować je, pielęgnować, karmić i ozdabiać. Pora zostać własnym wojownikiem i zarazem najlepszym przyjacielem.” A ja dodam, że i kibicem.

Wszechogarniająca radość

Wtedy czujesz harmonię, błogość i spokój. Cieszysz się do Siebie i innych. Pragniesz szczęścia dla Siebie i dla wszystkich istot wokół. Od czego zacząć? Poniżej przeczytasz 3 proste sposoby na pokochanie siebie, które są proste, potrzebne Ci będą odrobina czasu i zapału:

  • spójrz na siebie czule w lustrze, codziennie najlepiej kulka razy, uśmiechaj się do siebie promiennie. Na początku może być to nieśmiały uśmiech, z czasem stanie się bardziej wesoły. Dzięki temu wzmocnisz kreatywność, nie będzie Ci brakowało pomysłów. Co więcej, staniesz się bardziej pewny siebie. Uśmiech doda Ci odwagi.
  • zadbaj o układ pokarmowy, oddechowy i nerwowy: tym sposobem wzmocnisz też serce, dotlenisz się i zadbasz o dobre bakterie w jelitach. Ciało lubi ruch. Codziennie po przebudzeniu i wieczorem oddychaj głęboko 7-10 razy dziennie. Możesz położyć ręce na brzuchu i patrzeć jak się porusza. Skupisz się na tym, co ważne. Ugruntujesz się, oczyścisz organizm; staniesz się bardziej pewny siebie i bliski swoim wartościom. Oddech posiada taką moc, że wzmacnia odporność, usuwa toksyny w tym cukier z krwiobiegu. Dzięki niemu zapomnisz co to przeziębienie czy grypa.
  • codziennie rano prowadź dziennik: mogą to być zapiski tego co ci się przyśniło, lub jeden komplement dziennie: na przykład: jesteś bystrzacha, wspaniale prowadzisz auto, świetnie opiekujesz się psiakiem, lub to o mnie: zrobiłaś wspaniałe spaghetti, tylko trochę garnek się przypalił. Dzięki temu, doceniasz siebie i innych, okazujesz sobie wartość i uwagę. Zauważasz małe i bardzo ważne rzeczy. Twoje relacje poprawiają się.

A jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, zajrzyj do mojego drugiego artykułu, który znajdziesz tutaj: https://www.czujeismakuje.com/pokochaj-siebie-bezwarunkowo/ A gdy czujesz się osłabiona, szukasz wskazówek odnośnie odżywiania i zadbania o siebie na co dzień, potrzebujesz wzmocnić relację z jedzeniem czy emocjami; zapraszam Ciebie na konsultacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nv-author-image