3 proste sposoby na pokochanie siebie

with Brak komentarzy

3 proste sposoby na pokochanie siebie to kolejny z cyklu artykułów na temat holistycznego odżywiania ciała i ducha oparty na poniedziałkowym live. Miłość nierozerwalnie łączy się z dbaniem o siebie i odżywianiem. Dzięki temu możesz cieszyć się i realizować swoje pasje, cele. Dlatego też, wybrałam ten temat na kolejne spotkanie online 🙂

Wsparcie kobiet i cotygodniowe spotkania live Na co dzień, wspieram kobiety na drodze ku zdrowiu ciała i ducha. Odpowiadam także na pytanie jak odżywiać się holistycznie i roślinnie. Ponieważ ufam, że każda kobieta może czuć się lekko i zdrowo na co dzień. Co tydzień prowadzę na moim fanpage Czuje i smakuje – roślinne odżywianie spotkania: Holistyczne odżywianie live. Dzielę się moją wiedzą i pomagam kobietom takim jak Ty.

Czy jest miłość serca? W tej transmisji 13 kwietnia opowiedziałam o tym, czym jest miłość serca? Jakie emocje temu towarzyszą? I o 3 prostych sposobach na pokochanie siebie 🙂 Możesz je włączyć do swojego życia od zaraz i poczuć się lekko i zdrowo dzięki nim w swoim życiu. Od czego zacząć?

Ciało jako barometr miłości. Wyobraź sobie, że Twoje ciało jest pełne ciepła, radości i lekkości. Czujesz się wesoła i spokojna. Przepełnia Ciebie ogrom miłości i światła, a gdy zostajesz sama na sam w domu nie czujesz potrzeby kontaktu, nie szukasz go na siłę. Jesteś pełnią, jesteś dla siebie domem.

Kochaj według Reginy Brett. Regina Brett pisze swoje książki prostym językiem, a w jej historiach można odnaleźć Siebie i wiele się nauczyć. Przytoczę tutaj jej słowa z książki “Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół”: ” Pora w pełni zadomowić się w swoim życiu i ciele (…).Cieszyć się tym ciałem, słuchać go, poruszać nim, szanować je, pielęgnować, karmić i ozdabiać. Pora zostać własnym wojownikiem i zarazem najlepszym przyjacielem.” A ja dodam, że i kibicem 🙂

Wszechogarniająca radość. Wtedy czujesz harmonię, błogość i spokój. Cieszysz się do Siebie i innych. Pragniesz szczęścia dla Siebie i dla wszystkich istot wokół. Od czego zacząć? Poniżesz przeczytasz 3 proste sposoby na pokochanie siebie, które są proste, potrzebne Ci będą odrobina czasu i zapału:

  • spójrz na siebie czule w lustrze, codziennie najlepiej kulka razy, uśmiechaj się do siebie promiennie. Na początku może być to nieśmiały uśmiech, z czasem stanie się bardziej wesoły. Dzięki temu wzmocnisz kreatywność, nie będzie Ci brakowało pomysłów. Co więcej, staniesz się bardziej pewny siebie. Uśmiech doda Ci odwagi.
  • zadbaj o układ pokarmowy, oddechowy i nerwowy: tym sposobem wzmocnisz też serce, dotlenisz się i zadbasz o dobre bakterie w jelitach. Ciało lubi ruch. Codziennie po przebudzeniu i wieczorem oddychaj głęboko 7-10 razy dziennie. Możesz położyć ręce na brzuchu i patrzeć jak się porusza. Skupisz się na tym, co ważne. Ugruntujesz się, oczyścisz organizm; staniesz się bardziej pewny siebie i bliski swoim wartościom. Oddech posiada taką moc, że wzmacnia odporność, usuwa toksyny w tym cukier z krwiobiegu. Dzięki niemu zapomnisz co to przeziębienie czy grypa 🙂
  • codziennie rano prowadź dziennik: mogą to być zapiski tego co ci się przyśniło, lub jeden komplement dziennie: na przykład: jesteś bystrzacha, wspaniale prowadzisz auto, świetnie opiekujesz się psiakiem, lub to o mnie: zrobiłaś wspaniałe spaghetti, tylko trochę garnek się przypalił 🙂 Dzięki temu, doceniasz siebie i innych, okazujesz sobie wartość i uwagę. Zauważasz małe i bardzo ważne rzeczy. Twoje relacje poprawiają się.

3 proste sposoby na pokochanie siebie
3 proste sposoby na pokochanie siebie: radość, spokój i zabawa jak wtedy gdy byłaś dzieckiem. Ja z moim bratem 🙂

A jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, zajrzyj do mojego drugiego artykułu, który znajdziesz tutaj: https://www.czujeismakuje.com/pokochaj-siebie-bezwarunkowo/ A gdy czujesz się osłabiona, szukasz wskazówek odnośnie odżywiania i zadbania o siebie na co dzień, potrzebujesz wzmocnić relację z jedzeniem czy emocjami; zapraszam Ciebie na konsultacje online. Więcej o nich przeczytasz tutaj: https://www.czujeismakuje.com/konsultacje/ Kochaj i bądź kochana!

Obserwuj na Katarzyna Hryniewicz:

Nazywam się Katarzyna Hryniewicz. Zapraszam Cię do magicznego świata kwiatów i ziół. Opowiadam w nim jak zadbać o blask duszy dzięki smakom natury i rozjaśniać każdy dzień sercem. W radości i spokoju. Niech się pięknie darzy! Zaczytaj się w ziołowych opowieściach...